Starosta Londýna nesouhlasí s obnovením anglické fotbalové ligy

Starosta Londýna Sadiq Khan nesouhlasí s obnovením fotbalové Premier League, které je plánováno na začátek června. Důvodem je skutečnost, že Velká Británie stále nemá pandemii nového typu koronaviru pod kontrolou.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Londýnský starosta Sadiq Khan
doporučujeme

Nákaza covid-19 byla ve Velké Británii potvrzena u 227 tisíc osob a vyžádala si 33 tisíc mrtvých, což je nejvíc v Evropě. Premier League, kterou devět kol před koncem vede Liverpool a jen šest bodů ho dělí od prvního titulu od roku 1990, se nehraje od poloviny března.

"Jako fanoušek Liverpoolu si Sadiq samozřejmě přeje obnovení ligy. Ale může k tomu dojít až ve chvíli, kdy to bude dostatečně bezpečné a nebude to znamenat další přítěž pro zdravotnictví a záchranné služby," řekl listu Evening Standard Khanův mluvčí.

"Zemi ale stále svírá koronavirová krize a stovky lidí umírají každý den. Proto si myslí, že je příliš brzy bavit se fotbale a obnovení Premier League v hlavním městě," dodal mluvčí starosty Londýna, kde sídlí pět z dvaceti účastníků anglické ligy.

Premier League by se po rozhodnutí vlády mohla rozběhnout od června, ale bez diváků. Původně se mělo dokonce hrát jen na deseti vybraných neutrálních stadionech, protože policie se obávala srocování fanoušků před arénami. Nyní však bezpečnostní složky postoj změnily.

O obnovení soutěže zatím nebylo rozhodnuto, kluby už ale dostaly seznam opatření, která musí zajistit pro chystaný návrat k přípravě. Podle něj musí být po každém tréninku dezinfikován trávník, ale i všechny pomůcky včetně kuželů, rohových praporků a brankových tyčí.

Server BBC také uvedl, že zakázány budou všechny souboje a hráči budou dvakrát týdně testováni na koronavirus. Každý den se jim bude měřit teplota a nesmí se scházet nebo společně cestovat na tréninky.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká je role Ruska v nepokojích v USA? Profesor dospěl k překvapivým…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno NÁZOR - Pohled na to, jak se Spojené státy znovu samy trhají na kusy, je depresivní, tvrdí profesor…

Britská vláda eviduje dalších 176 úmrtí s koronavirem

04.06.2020 20:25 Oficiální britská bilance epidemie covidu-19 za 24 hodin vzrostla o 176 mrtvých, informovala vláda…

Severní Makedonie hlásí druhou vlnu koronaviru. Obnovila zákaz vycházení

04.06.2020 19:12 Kvůli znepokojivému nárůstu počtu nakažených koronavirem v posledních dnech vláda Severní Makedonie…

V Rusku se nakazilo za minulý den víc lidí než o den dříve

04.06.2020 10:57 V Rusku za minulých 24 hodin přibylo přes 8800 potvrzených případů nákazy koronavirem a 169 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy