Strach z koronaviru. V ukrajinském městečku vypukly nepokoje, zasahovala policie

Ukrajinská policie zadržela v noci na dnešek 24 lidí během potyček s obyvateli městečka Novi Sanžary. Oznámil to dnes list Ukrajinska pravda. Demonstranti protestovali proti rozhodnutí úřadů, které v tamním sanatoriu umístily do karantény Ukrajince a další lidi evakuované z čínského města Wu-chan. Ten je považován za místo, odkud se začal šířit nový typ koronaviru. Ve snaze uklidnit situaci se ministryně zdravotnictví rozhodla přidat se ke krajanům zavrženým v karanténě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"Nakonec (demonstranti) vytvořili nepovolené barikády. Zapálili ohně, aby zabránili policistům a autobusům v přístupu do sanatoria. V důsledku to přerostlo v otevřenou agresi. Začali házet kameny a vše, co jim padlo do rukou. Policie přijala všechna opatření, aby ukončila masové nepokoje," prohlásil policejní prezident Ihor Klymenko.

zdroj: YouTube

Policie si nakonec přístup do sanatoria vynutila. Při potyčkách s demonstranty bylo podle policie zraněno devět strážců zákona.

Ve čtvrtek do Charkova na východě Ukrajiny přiletělo z Wu-chanu celkem 72 lidí: 45 Ukrajinců a 27 cizinců. Čtyři lidi s příznaky infekce nepustili do letadla, dodal.

Prezident Volodymyr Zelenskyj dnes slíbil Ukrajince, která zůstala ve Wu-chanu kvůli svému psu, že najde způsob, aby se mohla vrátit domů. "Vím, že jste zůstala, protože psa nevzali na palubu (letadla s evakuovanými)... Nenecháme vás tam," uvedl šéf státu podle agentury Interfax.

Nemoc způsobená novým typem koronaviru si už vyžádala více než dvě tisícovky životů a nakažených je více než 75.000 lidí.

Ukrajinská ministryně zdravotnictví Zorjana Skalecká ve snaze rozptýlit obavy z nákazy a uklidnit situaci ohlásila, že se osobně přidá k evakuovaným v karanténě. "Strávím spolu s nimi následujících 14 dní v jednom prostoru a za stejných podmínek. Doufám, že má přítomnost uklidní jak ty, co jsou v sanatoriu, tak i ostatní," uvedla ministryně podle agentury Interfax. "Ti lidé jsou naši krajané, nejsou cizí," dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž v Rusku zastřelil pět lidí, byli podle něj příliš hluční

05.04.2020 17:17 Dvaatřicetiletý muž zastřelil v ruském městě Jelaťma v Rjazaňské oblasti pět lidí, kteří podle něj…

V Nizozemí zemřelo na koronavirus dalších 115 lidí, Británie má téměř 5000…

05.04.2020 16:12 Aktualizováno Počet obětí nákazy koronavirem vzrostl v Nizozemsku za poslední den o 115 na celkových 1766. S…

BBC: Královna Alžběta II. vyzve v projevu k sebekázni a odhodlání

05.04.2020 15:36 Aktualizováno Britská královna Alžběta II. v dnešním zvláštním poselství veřejnosti zdůrazní nutnost sebekázně a…

Německo hlásí 5825 nových případů nákazy covid-19, Švýcarsko má 559 obětí

05.04.2020 14:27 Aktualizováno V Německu bylo za poslední den evidováno 5936 nových případů koronaviru. Nárůst je podle statistik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy