Švédsko by podle expertů nemělo v dubnu rozvolňovat

Švédský zdravotnický úřad doporučil vládě, aby ustoupila od plánu uvolnit od 11. dubna opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií. Protiepidemická pravidla se ve Švédsku týkají například povoleného množství setkávání lidí. Vláda se expertními doporučeními zdravotnického úřadu zpravidla řídí, poznamenala agentura DPA, která poukázala na to, že počty nově infikovaných ve skandinávské zemi jsou v přepočtu na obyvatele zhruba třikrát vyšší než v Německu.

Švédsko
doporučujeme

Švédský úřad dnes oznámil, že vládě doporučil, aby uvolnění některých omezení kvůli epidemické situaci odložila na 3. květen. Mělo jít například o zvýšení povoleného počtu účastníků shromáždění a návštěvníků sportovních či kulturních akcí ze současných osmi. U dvou velkých zábavních parků, Gröna ve Stockholmu a Liseberg v Göteborgu, se rovněž chystalo zrušení pravidla osmi návštěvníků, jak je tomu u podobných zařízení ve Švédsku.

Šíření infekce se ve většině regionů Švédska zrychluje, což má za následek rostoucí zatížení zdravotnictví, varoval úřad. Podle nejnovějších dat Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) bylo v desetimilionovém Švédsku během dvou týdnů od 8. do 21 března zachyceno 597 případů koronavirové nákazy na 100.000 obyvatel a tendence je nadále rostoucí.

Švédsko se během koronavirové pandemie lišilo od většiny ostatních evropských zemí mnohem mírnějším omezením života. Zcela bez restrikcí se však neobešlo. Například od listopadu se smí scházet nanejvýš osm lidí, restaurace a hospody musí zavřít ve 20:30. Omezeny jsou také počty lidí v obchodech, posilovnách a dalších zařízeních. Jinak švédské úřady vyzývají občany, aby se řídili rozumem a dbali doporučení, která se týkají například rozestupů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Irští regulátoři začali vyšetřovat Facebook kvůli úniku údajů

14.04.2021 18:24 Irská Komise pro ochranu dat (DPC) začala vyšetřovat americkou internetovou společnost Facebook v…

Britská vláda se chystá vyšetřit lobbování expremiéra Camerona

14.04.2021 13:23 Britský ministerský předseda Boris Johnson se vyslovil proto, aby se nezávisle vyšetřilo lobbování…

Kreml pokládá všechny otázky ohledně schůzky Putina a Bidena za předčasné

14.04.2021 12:05 Za předčasné označil dnes mluvčí Kremlu úvahy o termínu, místě a možné agendě americko-ruského…

Ukrajinská armáda hlásí dalšího zabitého vojáka z bojů v Donbasu

14.04.2021 09:55 Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění během uplynulých 24 hodin vinou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama