Švýcarská média jsou proti uzavření lyžařských středisek, zkritizovala Merkelovou

Švýcarská média kritizují plán politiků uzavřít letos v zimě z obav před šířením nákazy všechna evropská lyžařská střediska, který prosazuje především německá kancléřka Angela Merkelová. Švýcarsko i Rakousko podle to nich postihne hůře než Německo. Zájem o pronájem švýcarských apartmánů na prosinec přesto roste. Do švýcarského tisku nahlédla agentura DPA.

Švýcarsko, ilustrační foto
doporučujeme

Curyšský nedělník Sonntagszeitung píše, že bavorské Alpy nepatří k nejoblíbenějším destinacím lyžařů. Ztráty, které by zákazem lyžování utrpěl německý cestovní ruch, by tak podle něj byly zvládnutelné. Mnohem silnější dopad by měl na Rakousko a Švýcarsko.

"Když politici vědí, že nevědí, co mají dělat, předstírají, že jednají, aniž by cokoli dělali. Ukazují na ostatní, aby odvedli pozornost, trápí malé, aby ušetřili ty velké," píše ve svém dnešním vydání curyšský list. "Zastavila by teď ta stejná Merkelová německý autoprůmysl? Ale jistě že ne," vyvozuje.

Podle nedělního vydání deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ am Sonntag) činí švýcarská vláda dobře, že tlaku německé kancléřky nepodléhá a trvá na otevření lyžařských center. "K obecnému zákazu lyžování není důvod. Ve prospěch tohoto sportu hovoří, že se provozuje venku, kde je riziko slabé," uvádí list. Choulostivým aspektům jako je stravování nebo čekání ve frontách lze podle jeho názoru předejít nákupem vstupenek na internetu, povinnými rouškami a zákazem pití alkoholu.

I přes německé naléhání na uzavření všech evropských lyžařských středisek je ale zájem o prosincové pobyty ve švýcarských apartmánech značný. Mluvčí portálu E-Domizil, který nabízí ubytování ve 14.000 apartmánech včetně mnoha v lyžařských centrech, NZZ am Sonntag řekla, že na letošní prosinec je zájem meziročně o 43 procent vyšší. Také turistické informační středisko ve Svatém Mořici počítá s malým boomem. Celkově ale zimní střediska, kam přijíždí hodně návštěvníků ze zahraničí, vyhlížejí ztráty - třeba Zermatt asi 30 procentní, píše list.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kreml uvítal Bidenův návrh prodloužit smlouvu z Prahy o pět let

22.01.2021 12:55 Kreml dnes uvítal čtvrteční vyjádření Bílého domu, že nový americký prezident Joe Biden bude…

Policisté v Británii čelí v době koronaviru napadením

21.01.2021 14:38 Britská vláda dnes oznámila, že v prvních šesti měsících po zavedení koronavirové uzávěry v březnu…

Navalnyj čeká na soud v nechvalně známé vazební věznici

20.01.2021 17:03 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj čeká na soud, jenž rozhodne o tom, zda ho pošle do vězení za…

Kreml potvrdil ochotu prodloužit odzbrojovací dohodu s USA

20.01.2021 13:13 Moskva dnes prostřednictvím mluvčího Kremlu opět potvrdila ochotu prodloužit poslední odzbrojovací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama