Švýcarsko odkládá uvolnění většiny restrikcí, nakažených přibývá

Švýcarská vláda kvůli rostoucímu počtu nových případů koronavirové infekce odložila zmírnění epidemických opatření původně plánované na příští týden. Ministr zdravotnictví Alain Barset dnes podle agentury DPA řekl, že současná situace to nedovoluje. Jedině počet lidí, kteří se mohou soukromě sejít, se zvýší ze současných pěti na deset.

Bern, Švýcarsko
doporučujeme

Zástupci gastronomické branže a pořadatelé různých akcí už týdny tlačí na vládu, aby opatření pomalu uvolňovala. "Prosím, vydržte ještě," vzkázal jim Berset. Původně se mluvilo o tom, že od pondělka by na sportovní zápasy a koncerty mohlo až 150 lidí a že by hosté směli na terasy restaurací.

K dnešku zdravotnické úřady této země s 8,6 milionu obyvatel informovaly o 1750 nových případech nákazy koronavirem. Nové mutace koronaviru nyní připadají až na čtyři pětiny nových případů

O tom, zda bude možné otevřít terasy restaurací nebo zmírnit restrikce vztahující se na sportovní a kulturní akce, bude vláda znovu rozhodovat v polovině dubna. Kabinet doufá, že do té doby země pokročí s očkováním. Do dneška obě dávky vakcíny dostalo asi 4,6 procenta populace.

Agentura Reuters napsala, že švýcarská vláda se vydala střední cestou, kdy opatření, jež dělá, jsou v porovnání se sousedními zeměmi mírnější. Tento měsíc se znovu otevřely obchody, muzea a knihovny a obnovily se kulturní a sportovní aktivity pro děti a mládež. Školy jsou otevřené, mnoho lyžařských vleků je v provozu, zavřené zůstávají restaurace a kulturní zařízení. Vláda vyčlenila miliardu švýcarských franků (23,6 miliardy korun), aby se lidé mohli nechávat bezplatně testovat na koronavirus.

Podle údajů zveřejněných na internetových stránkách americké Univerzity Johnse Hopkinse se ve Švýcarsku doposud koronavirem nakazilo necelých 580.000 lidí, 10.180 z nich zemřelo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na východě Ukrajiny byl zabit další voják, Raab a Blinken apelovali na…

11.04.2021 12:19 Další ukrajinský voják podle dnešního armádního komuniké přišel o život při nepřátelském…

Pohřeb prince Philipa proběhne v sobotu 17. dubna

10.04.2021 18:54 Pohřeb zesnulého prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., se bude konat v sobotu 17.…

Ukrajina hlásí dalšího zraněného vojáka z bojů v Donbasu

10.04.2021 13:38 Ukrajinská armáda dnes ohlásila, že během uplynulých 24 hodin se proruští separatisté v Donbasu na…

EU musí nalézt sílu a postavit se Rusku, apeluje expert na mezinárodní…

10.04.2021 00:01 NÁZOR - Hromadění ruských vojenských sil na hranicích s Ukrajinou není pouze výzvou pro Kyjev, ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama