Švýcarsko zpřísňuje rouškovou povinnost, setkávání osob omezeno

Švýcarská vláda dnes po mimořádném zasedání ohlásila zpřísnění opatření proti šíření covidové epidemie, která je v zemi na vzestupu. Povinnost nosit roušky byla rozšířena z prostředků veřejné dopravy celoplošně také na nádraží, letiště či autobusové a tramvajové zastávky.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kromě toho bude od pondělí roušková povinnost platit v uzavřených veřejných prostorech a na veřejných prostranstvích bude zakázáno shromažďování více než 15 lidí, informovala agentura Reuters.

Povinnost nosit roušky se bude vztahovat například na obchody, školy, kostely a kina, uvedla vláda. "Strmý nárůst počtu případů je v posledních dnech znepokojivý," uvedla vláda v prohlášení a dodala, že tento vývoj je zjevný ve všech věkových skupinách a ve všech kantonech. Stoupá také počet hospitalizovaných.

Švýcarsko, které má přibližně 8,6 milionu obyvatel, v pátek zaznamenalo 3105 nových případů infekce, což bylo nejvíce od začátku pandemie. Dosud se b zemi nakazilo 74.422 lidí a 1823 z nich zemřelo.

I na soukromých akcích s více než 15 účastníky budou muset nově Švýcaři nosit roušky. Kromě toho platí doporučení pracovat z domova.

Vláda uvedla, že nová opatření mají chránit obyvatele a zamezit přetížení zdravotnického systému. Doufá přitom, že šíření covidu-19 se zpomalí a bude snadnější dohledávat kontakty nakažených.

"Navzdory restrikcím by mělo být možné pokračování hospodářského a sociálního života," uvedla dnes vláda, která od konce dubna omezení naopak uvolňovala.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie registruje přes milion nakažených od začátku pandemie

31.10.2020 18:02 Británie dnes překonala hranici milionu pozitivních testů na koronavirus od začátku pandemie. Podle…

V ruské covidové nemocnici explodovala nádrž s kyslíkem, 150 pacientů…

31.10.2020 13:01 V ruském Čeljabinsku na Urale bylo dnes ze zařízení pro pacienty s covidem-19 evakuováno 150…

Gruzie volí nový parlament. O moc soupeří dva nejvlivnější politici v zemi

31.10.2020 12:30 Gruzínci dnes volí v parlamentních volbách s nepředvídatelným výsledkem, píše agentura AFP. Několik…

Tisk: Británie se pokusí zbrzdit koronavirus přísnými opatřeními

31.10.2020 11:23 Britský premiér Boris Johnson uvažuje o zavedení přísných celonárodních protiepidemických restrikcí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama