Tři mladíci v Británii usmýkali policistu k smrti. Soud je uznal vinnými

Tři mladíky dnes britský soud uznal vinnými ze zabití policisty, kterého loni usmýkali k smrti za svým autem. Policista předtím trojici přistihl při krádeži vozidla. O výši trestu se rozhodne za týden.

Policie Velká Británie
doporučujeme

Mladíci v srpnu loňského roku táhli za svým autem ukradenou čtyřkolku, když je zastavil policista Andrew Harper. Nevědomky ale stoupnul na oko ležícího tažného lana, které ho zachytilo poté, co se auto s prchajícími mladíky rozjelo. Za vozidlem byl následně vláčen více než dva kilometry a mnohačetným zraněním podlehl.

Mladíci byli zproštěni obvinění z vraždy, soud je ale dnes uznal vinnými ze zabití. O výši trestu rozhodne příští pátek.

"Jedná se o vpravdě srdceryvný případ, při němž mladý policista s životem před sebou tragicky zahynul při plnění povinností," uvedl podle BBC žalobce Kaur Narwal. "Byl zabit, když se snažil zastavit podezřelé, kteří byli připraveni udělat cokoliv, aby z místa činu uprchli," dodal.

Premiér Boris Johnson po Harperově smrti uvedl, že byl událostí "šokován a zděšen". Případ se odehrál v době vlny dalších násilných trestných činů v Británii, v jejímž důsledku Johnson slíbil zvýšit o 20.000 počet policistů a o 10.000 míst ve věznicích.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bělorusko vrátilo Rusku zadržené údajné žoldnéře

14.08.2020 21:47 Ruská generální prokuratura oznámila, že běloruské úřady vrátily do Ruska 32 Rusů, které v…

Tisíce demonstrantů v centru Minsku volají po Lukašenkově odchodu

14.08.2020 21:07 Aktualizováno Tisíce demonstrantů se před sídlem běloruské vlády v centru Minsku domáhají odstoupení prezidenta…

Anketa: Jen čtvrtina lékařů v Rusku důvěřuje vakcíně Sputnik V

14.08.2020 17:03 Celých 52 procent lékařů v anketě provedené přes ruskou mobilní aplikaci uvedlo, že by si nenechalo…

Lukašenko veřejně ujistil, že je naživu a neodjel do ciziny

14.08.2020 16:44 Prezident Alexandr Lukašenko dnes ujistil veřejnost, že je naživu a neodjel ze země, kde dál…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama