V Anglii hledají pacientova nakaženého brazilskou mutací

Anglie intenzivně pátrá po pacientovi nakaženém brazilskou mutací koronaviru P.1. Anglický úřad veřejného zdraví o tom informoval v neděli a hledání nakaženého pokračuje i dnes. Hledaná osoba při testu na koronavirus neuvedla kontaktní údaje.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Británie o víkendu oznámila zachycení prvních šesti případů infikování brazilskou virovou variantou, tří v Anglii a tří ve Skotsku. Pětici infikovaných mají britské úřady podchycenou.

Mutace byla poprvé odhalena na severu Brazílie a je považovaná za nakažlivější a odolnější vůči vakcínám než původní forma.

Britské úřady vyzvaly všechny občany, kteří se 12. nebo 13. února podrobili testu a neobdrželi výsledek nebo řádně nevyplnili příslušný registrační formulář, aby se hlásili. Kromě toho mají být kontaktováni všichni pasažéři jednoho letu z Brazílie z 10. února.

"Musíme toho člověka najít co nejdříve," řekl BBC vládní koordinátor pro očkování Nadhim Zahawi.

Británie zavedla v polovině února pro cestující z vysoce rizikových oblastí povinnou desetidenní karanténu v hotelu. Toto opatření tedy začalo platit až po příletu daného letadla z Brazílie.

O výskytu brazilské varianty viru, který způsobuje nemoc covid-19, dnes má hovořit britský ministr zdravotnictví Matt Hancock s poslanci.

Británie má k dispozici příslušné vědecké kapacity a podařilo se jí například odhalit na svém území snadněji se šířící variantu koronaviru, která zřejmě pochází z okolí Londýna a později se rozšířila mimo Británii, včetně České republiky, kde už je dominantní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie nabídla možnost očkování všem nad 50 let

13.04.2021 11:17 V Británii dostali již všichni nad 50 let a všichni další lidé z prioritních skupin možnost nechat…

Tyran Lukašenko musí uvolnit místo legitimní prezidentce, zní z Washingtonu

13.04.2021 00:01 NÁZOR - Do hledáčku běloruského režimu se dostali mimo jiné olympijská plavkyně, punkový zpěvák,…

Rusko podle Kyjeva odmítá jednat o soustřeďování vojsk u hranic

12.04.2021 18:15 Aktualizováno Rusko odmítlo pokusy Kyjeva začít jednat kvůli soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou,…

Na východě Ukrajiny byl zabit další voják, Raab a Blinken apelovali na…

11.04.2021 12:19 Další ukrajinský voják podle dnešního armádního komuniké přišel o život při nepřátelském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama