V Anglii se po čtyřech měsících otevírají bazény a tělocvičny

V Anglii se dnes v rámci dalšího uvolňování pravidel přijatých v boji proti šíření koronaviru po více než čtyřměsíční přestávce otevírají kryté plavecké bazény, tělocvičny a sportovní haly.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle serveru BBC se nicméně předpokládá, že až třetina veřejných zařízení zůstane dál zavřená a že podnikatelé v tomto sektoru budou kvůli obřím finančním ztrátám bojovat o přežití.

Pro všechna nově otevřená krytá sportoviště budou platit přísná hygienická pravidla. Kromě všudypřítomné dezinfekce musejí například provozovatelé bazénů zajistit, aby se přicházející plavci nesetkávali s těmi, kteří jsou na odchodu, a snížit celkovou kapacitu.

Venkovní sportoviště jsou v Anglii přístupná už od začátku července, protože podle úřadů je na čerstvém vzduchu riziko nákazy nižší než v interiéru. V Severním Irsku jsou tělocvičny otevřené už dva týdny, naopak ve Skotsku a Walesu zatím krytá sportoviště otevřít neplánují.

Británie patří k zemím, které pandemie způsobená koronavirem zasáhla nejcitelněji. Bilanci nakažených i mrtvých má nejhorší z celé Evropy pokud jde o absolutní hodnoty - od jara úřady registrují celkem téměř 298.000 infikovaných, z nichž 45.677 lidí zemřelo.

Od začátku července se ale průměrný denní počet hlášených obětí drží pod stovkou či těsně nad ní, zatímco bilance nových nákaz jen jednou za poslední měsíc překročila 1000. V pátek ministerstvo zdravotnictví informovalo o 770 nových případech infekce a 123 úmrtích.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie hlásí první případy mutace koronaviru pocházející z Brazílie

28.02.2021 21:17 V Británii odhalili prvních šest případů varianty koronaviru, který se poprvé objevil v brazilském…

Oslo kvůli nakažlivější variantě koronaviru zpřísní restrikce

28.02.2021 19:51 Norská metropole Oslo vzhledem k rychle se šířící nakažlivější variantě koronaviru zpřísní…

V Británii už naočkovali přes 20 milionů lidí

28.02.2021 17:52 Aktualizováno V Británii už první dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo více než 20 milionů lidí. Oznámil to dnes…

Rusové převezli Navalného do trestanecké kolonie

28.02.2021 13:20 Odsouzený lídr ruské opozice Alexej Navalnyj dnes dorazil do vězeňské kolonie vzdálené asi 100…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama