V Británii se loni prodalo o čtvrtinu méně oblečení

V Británii se loni kvůli pandemii prodalo o 25 procent méně oblečení. Je to největší pokles za 23 let sledování tohoto údaje. Když už se lidé, kvůli platným omezením uzavření v domácnostech, rozhodli nakupovat, pořizovali si spíše pyžama či věci na doma a výrazně častěji je objednávali na internetu. Menší zájem o textil zapříčinil i celkový pokles maloobchodních tržeb - ty loni klesly o 1,9 procenta, tedy nejvíce od roku 1997, kam až sahá statistika. Píše o tom zpravodajský web BBC.

oděvy
doporučujeme

"Oděvní sektor byl kvůli méně příležitostem někam si v období karantény vyjít a kvůli tomu, že mnoho lidí pracuje z domova, jedním z nejhůře postižených," upozornil britský statistický úřad (ONS).

Kvůli vládou nařízeným uzavírkám poboček roste počet řetězců, které čelí finančním problémům. Do platební neschopnosti se dostal majitel prodejen Topshop společnost Arcadia a jeho konkurenti Debenhams, Edinburgh Woolen Mill Group, Oasis a Warehouse.

Nepříznivému trendu ale byli schopní vzdorovat a těžit z něj provozovatelé internetových obchodů. Rekordní byla v roce 2020 na síti poptávka především po potravinách a potřebách do domácnosti, uvádí ONS.

Hodnota zboží prodaného on-line loni v Británii stoupla ve srovnání s rokem 2019 o 46,1 procenta, což byl nejvyšší roční nárůst od roku 2008. Internetový prodej nyní tvoří více než třetinu všech maloobchodních tržeb.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Navalnyj míří z Moskvy do trestanecké kolonie

26.02.2021 12:33 Odsouzený předák ruské opozice Alexej Navalnyj si odslouží svůj více než dvouletý trest v…

Další problémy Boeingu. Letoun musel nouzově přistát v Moskvě

26.02.2021 11:56 Na moskevském letišti Šeremeťjevo dnes kvůli problémům s motorem nouzově přistál letoun typu Boeing…

Laboratoř v Oxfordu byla terčem hackerského útoku

26.02.2021 08:54 Biologická laboratoř Oxfordské univerzity, kde se prováděl výzkum nemoci covid-19, se stala terčem…

Navalného odvezli z vazební věznice v Moskvě, nikdo neví kam

25.02.2021 21:43 Aktualizováno Uvězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného eskortují z Moskvy do jiné věznice, uvedla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama