V Evropě už se koronavirem nakazilo přes deset milionů lidí

V Evropě se koronavirem nakazilo už přes deset milionů lidí, z toho rekordních 1,5 milionu za uplynulý týden. Uvedl to dnes šéf evropské pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) Hans Kluge. Při setkání s evropskými ministry zdravotnictví varoval, že zaplněnost evropských nemocnic je nyní podobná jako na vrcholu jarní vlny pandemie covidu-19 a že počet úmrtí se v uplynulém týdnu zvýšil o třetinu.

Světová zdravotnická organizace
doporučujeme

"Evropa se opět stala epicentrem pandemie. I když riskuji, že budu znít jako šiřitel poplašných zpráv, musím vyjádřit opravdu hluboké znepokojení," řekl Kluge.

Špatnou zprávou podle něj je zejména to, že hygienici už nestíhají dohledávat kontakty nakažených a že poměr pozitivních testů je rekordně vysoký. Vyplývá z toho, že nemoc se na mnoha místech šíří nekontrolovaně.

WHO do evropského regionu zahrnuje celkem 54 zemí a počítá do něj kromě Ruska také někdejší státy Sovětského svazu jako Tádžikistán, Uzbekistán, Turkemistán či Kazachstán.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vážná diplomatická roztržka na Balkáně: Černá Hora a Srbsko si vyhostily…

28.11.2020 21:48 Aktualizováno Černohorské ministerstvo zahraničí označilo srbského velvyslance v Podgorici Vladimira Božoviče za…

Británie uzavřela s Francií dohodu k migraci, brexitové jednání pokračuje

28.11.2020 21:06 Britská ministryně vnitra Priti Patelová dnes novináře ujistila, že vyjednávání mezi Británií a…

Fotbal, nebo válka? Historik vysvětluje, proč se Maradona zapsal do dějin…

28.11.2020 19:54 Aktualizováno NÁZOR - Smrt nejlepšího hráče fotbalové historie Diega Armanda Maradony vyvolala smutek i nostalgii…

Papež František jmenoval nové kardinály, poprvé je mezi nimi Afroameričan

28.11.2020 19:26 Papež František dnes ve Vatikánu jmenoval 13 nových kardinálů. Jedním z nich je washingtonský…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama