V Londýně zahajuje provoz obří polní nemocnice "Slavík", otevře ji princ Charles

V Londýně dnes otevře obří polní nemocnice, která bude poskytovat lékařskou péči až 4000 pacientům. Inaugurace se na dálku zúčastní britský princ Charles, který se nedávno vyléčil z koronavirem způsobené nemoci COVID-19, informoval deník The Guardian.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Následník britského trůnu se otevření nemocnice zúčastní prostřednictvím videopřenosu ze svého skotského sídla v Birkhallu, kde pobýval v izolaci. osobně přítomen bude ministr zdravotnictví Matt Hancock, který se po pozitivním testu na koronavirus rovněž musel načas uchýlit do karantény.

Polní nemocnice státního zdravotnického systému NHS nazvaná Nightingale (Slavík) vznikla za devět dní ve východolondýnské čtvrti Docklands na místě výstavního a konferenčního centra ExCel.

zdroj: YouTube

Zpočátku bude mít kapacitu 500 lůžek vybavených plicními ventilátory, postupně však bude schopna poskytnout lékařskou péči až 4000 nemocným, čímž kapacitně převýší všechny současné nemocnice v zemi, informuje The Guardian.

Na stavbě zařízení se podílela britská armáda, která využila zkušenosti z Afghánistánu a krize kolem epidemie horečky eboly v Africe.

Jedná se o jednu z pěti polních nemocnic, které mají Británii vzniknout s cílem zvládnout očekávaný příval nakažených v době vrcholu epidemie koronaviru. Další mají vyrůst v Bristolu, Harrogate, Manchesteru a Birminghamu. Podle deníku se pravděpodobně jedná o nejambicióznější zdravotnický projekt, jaký v Británii vznikl po druhé světové válce.

Ředitel NHS Simon Stevens ocenil mimořádné nasazení, s nímž se nemocnici podařilo vybudovat "z ničeho za méně než dva týdny". "Dali jsme zelenou stavbě těchto dodatečných zařízení s tím, že doufáme, že nebudou potřeba. Připravujeme se ale na případ, že budou. Bude to zčásti záviset na tom, zda veřejnost bude dodržovat opatření proti šíření nákazy tím, že zůstane doma a zachrání tak životy," dodal Stevens.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Británii podlehlo koronaviru dalších 215 lidí, epidemie je však na ústupu

30.05.2020 19:35 Aktualizováno V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo na komplikace související s koronavirovou infekcí 215…

Počet nakažených v Rusku atakuje hranici 400 tisíc, denní přírůstek úmrtí…

30.05.2020 10:38 Denní přírůstek úmrtí pacientů s koronavirem se v Rusku za uplynulých 24 hodin proti předchozímu…

Padne další smlouva o kontrole zbrojení? Americký deník zmiňuje i Česko

30.05.2020 00:01 NÁZOR - Účinnost smluv o kontrole zbrojení se odvíjejí od vůle zemí, které je podepsaly, deklaruje…

WHO a 37 zemí vyzvaly ke sdílení vakcín a léků na covid-19

29.05.2020 20:32 Světová zdravotnická organizace (WHO) a 37 zemí světa dnes vyzvalo ke společnému vlastnictví vakcín…

Související:

Právě se děje

Další zprávy