V Moskvě začali stavět nové nemocnice pro pacienty s koronavirem

Kvůli rychle přibývajícím případům infikovaných koronavirem se v Moskvě staví nové provizorní nemocnice. Náměstek moskevského primátora Pjotr Birjukov dnes řekl agentuře TASS, že zdravotnické zařízení, které vzniká v jednom z pavilónů na výstavišti VDNCH a má mít kapacitu přibližně 1700 lůžek, bude hotové za dva týdny. Rusko již druhý den v řadě ohlásilo více než 10.000 nových případů nakažených, nejvíce nemocných je právě v hlavním městě.

Rusko, Moskva
doporučujeme

Kromě toho má podle Birjukova vzniknout provizorní nemocnice s kapacitou 4000 lůžek v komplexu EXPO ve čtvrti Krasnaja Presňa, ta má být postavena za 20 dní. Další provizorní kliniky mají být zřízeny například v parku Sokolniki, čtvrti Krylatskoje a obchodním centru Moskva. Kromě toho město plánuje zřídit přibližně 10.000 lůžek pro pacienty, kteří překonali nejhorší fázi onemocnění, ale stále potřebují pomoc zdravotníků.

Nemocnice v areálu Výstavy úspěchů národního hospodářství (VDNCH) bude podle Birjukova mimo jiné disponovat klimatizací a každé lůžko bude vybaveno zařízením pro podporu dýchání. Na stavbě nyní pracuje přibližně 2000 dělníků, práce neustávají ani v noci.

V Rusku v posledních dnech dramaticky narůstá počet nakažených. V neděli se koronavirus potvrdil u dalších 10.581 testovaných, v sobotu u 10.633 lidí. V Moskvě úřady zaznamenaly přes 74.000 infikovaných z přibližně 145.000 v celé zemi.

V zemi platí přísné omezení pohybu. Obyvatelé Moskvy a jejího okolí musejí mít pro případy, kdy opouští domov, speciální povolení ve formě QR kódu. Mohou vycházet jen v nejnutnějších případech, mezi které patří cesty do práce, nákupy základních potřeb v prodejnách v okolí bydliště nebo venčení domácích zvířat ve vzdálenosti do sta metrů od domova.

Podle ministra zdravotnictví Michaila Muraška stoupla v zemi v době omezení o dvě až tři procenta spotřeba alkoholu, píše DPA. Ministr zároveň připomněl, že pití alkoholu není prevence proti virovým onemocněním včetně covidu-19, a naopak oslabuje fungování imunitního systému.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opilci evidentně rozestupy nedodržují, řekl předseda policejní federace

05.07.2020 17:21 Je zcela evidentní, že opilí lidé nejsou schopni dodržovat správné rozestupy, které mají zabránit…

Rusko ohlásilo dalších 6736 nových případů nákazy koronavirem

05.07.2020 12:09 Rusko dnes ohlásilo 6736 nových případů nákazy koronavirem, celkově tak počet nakažených v zemi…

WHO zastavila část testů léků proti koronaviru

05.07.2020 08:24 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila, že přerušila u hospitalizovaných pacientů s…

Rekordní denní nárůst: Počet nakažených dnes stoupl o více než 200 tisíc

04.07.2020 21:56 Aktualizováno Celosvětový počet případů nákazy koronavirem se za posledních 24 hodin zvýšil o rekordních 212.326,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy