V Rusku je téměř 500 nakažených koronavirem, za den přibylo 57 pacientů

Počet lidí, kteří se v Rusku nakazili koronavirem SARS-CoV-2, se zvýšil na 495. Za uplynulých 24 hodin v zemi přibylo 57 infikovaných. Podle agentury TASS to dnes odpoledne oznámil operační štáb pro prevenci a boj s koronavirovou infekcí.

Přidejte svůj názor 48 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle štábu nově potvrzené případy jsou hlášeny ze 14 ruských regionů. V hlavním městě Moskvě, kde je aktuálně registrováno 290 lidí se SARS-CoV-2, přibylo od pondělí 28 pozitivních testů na přítomnost tohoto viru, který se na přelomu roku začal šířit do světa z Číny.

Úřady zatím neoznámily, že by v Rusku někdo zemřel na nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Operační štáb zato informoval o pěti dalších pacientech, kteří se od pondělí z choroby uzdravili. Celkový počet uzdravených je tak 22, informuje TASS.

V Kyrgyzstánu přibylo 16 nakažených a celkově je v této středoasijské zemi zatím evidováno jen 42 případů nakažení koronavirem. Nicméně vláda ve třech největších městech, včetně metropole Biškeku, kvůli pandemii nemoci COVID-19 vyhlásila výjimečný stav. Na základě tohoto opatření, které vstoupí v platnost 25. března a potrvá do 15, dubna, mohou úřady uzavřít města do karantény nebo nařídit zákaz nočního vycházení. Starosta Biškeku už tento zákaz počínaje středou zavedl.

V další bývalé sovětské republice Arménii, kde od začátku minulého týdne platí stav nouze, přibylo od pondělí 41 potvrzených případů infikování koronavirem. Celkově je tak v zemi 235 nakažených.

Místopředseda vlády Tigran Avinjan, který má na starosti protikoronavirová opatření, dnes rozhodl o tom, že na týden bude v zemi omezen pohyb občanů. Zároveň oznámil, že po stejnou dobu budou uzavřené obchody kromě lékáren a prodejen potravin a přerušeno poskytování veřejných služeb s výjimkou nejnutnějších.

Kazachstán, kde kvůli koronavirové pandemii rovněž platí do poloviny dubna stav nouze, dnes podle Reuters zakázal vývoz mouky, pohanky, cukru, slunečnicového oleje a některých druhů zeleniny. Zákaz, trvající do 15. dubna, má podle sdělení vlády v zemi zajistit plynulé zásobování po dobu mimořádné situace.

V Kazachstánu je aktuálně evidováno 67 pacientů s nemocí COVID-19. Mezi už přijatá opatření patří mimo jiné i uzavření dvou největších měst, včetně metropole Nur Sultanu.

Loading...
Vstupte do diskuze (48)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež Jan Pavel II. prolomil mnohá tabu, byl i terčem kritiky

31.03.2020 06:10 Papež Jan Pavel II. během více než čtvrtstoletí pontifikátu ovlivňoval nejen katolickou církev. Pro…

Nošení roušek nemá smysl. Nepomáhají, jsou spíše rizikem, tvrdí WHO

30.03.2020 22:21 Aktualizováno Světová zdravotnická organizace (WHO) nevidí žádný užitek ve všeobecném nošení roušek v nynějším…

Koronavirus v Británii zabil už 1408 lidí

30.03.2020 20:14 Počet lidí, kteří zemřeli na nákazu koronavirem se v Británii vyšplhal na 1408, za 24 hodin údaj…

Nákaza Borise Johnsona změnila chod Downing Street, docházelo k absurditám

30.03.2020 15:46 U Borise Johnsona se objevily mírné příznaky nákazy koronavirem - úporný kašel a teplota - ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama