V Rusku počet nakažených koronavirem překročil dva miliony

Počet nakažených koronavirem od začátku pandemie v Rusku překročil hranici dvou milionů. Země dnes hlásí také denní maxima, jak v počtu nakažených, tak v úmrtích souvisejících s covidem-19. Dosud nejvyšší denní bilance dnes oznámila rovněž Ukrajina. Informují o tom tiskové agentury s odvoláním na příslušné úřady.

Ilustrační foto
doporučujeme

Ruský operativní štáb dnes ohlásil 23.610 nově potvrzených infekcí za poslední den a 463 zemřelých s covidem-19 za stejné období. V obou případech je to dosavadní denní maximum.

Celkem se tak v nejrozlehlejší zemi světa, kde žije přibližně 146 milionů obyvatel, infikovalo 2.015.608 osob. Z toho 34.850 jich zemřelo, informuje server The Moscow Times. Rusko hlásí i rekordní počet lidí, kteří se z nákazy naopak zotavili, za poslední den úřady registrují 25.573 uzdravených. Celkově se z infekce vyléčilo 1.526.656 Rusů.

Země zůstává z hlediska počtu infikovaných pátou nejpostiženější zemí na světě, po USA, Indii, Brazílii a Francii. V počtu úmrtí je na 13. příčce, vyplývá z údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie sleduje globálně.

Agentura Reuters podotýká, že Rusko má kromě velkého množství obyvatel také rozsáhlý program testování na koronavirus. Navzdory nárůstu počtu případů infekce i úmrtí se úřady zdráhají k stávajícím opatřením zavést celostátní karanténu, namísto toho upravují opatření v jednotlivých regionech. Zároveň podle Reuters nařídily striktní pravidla pro nošení roušek a ochranných rukavic. Prezident Vladimir Putin ve středu uvedl, že situace zůstává pod kontrolou, i když v řadě regionů je velmi komplikovaná.

Ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško dnes apeloval na vedení jednotlivých regionů s velkým výskytem případů koronaviru, aby využila svých pravomocí a zavedla další opatření proti šíření nákazy. "Bohužel ne všichni regionální šéfové dosud tohoto práva využili," řekl Muraško agentuře Ria Novosti. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes uvedl, že situace s koronavirem je v Rusku napjatá. "Pro prezidenta je to nyní prioritní téma," nechal se slyšet.

Dosud nejhorší denní bilanci dnes oznámila rovněž Ukrajina. Tamní ministerstvo zdravotnictví za posledních 24 hodin eviduje 13.357 nově potvrzených infekcí a 257 úmrtí spojených s covidem-19. Celkem se tak v zemi s přibližně 42 miliony obyvatel od začátku pandemie nakazilo 583.510 osob, z toho 10.369 jich zemřelo. Zotavilo se dosud 266.479 Ukrajinců. Ukrajina je podle JHU sedmnáctou nejpostiženější zemí na světě co do počtu nakažených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská média: Jednání o obchodní dohodě s EU se zkomplikovala

03.12.2020 22:00 Jednání o podobě budoucích obchodních vztahů mezi Evropskou unií a Británií se výrazněji neposunulo…

Británie má vakcínu na covid první, protože je prý lepší než jiní

03.12.2020 18:49 Británie začne používat vakcínu proti covidu-19 jako první na světě, protože je lepší než Francie,…

Britská vláda vyvrací obavy z očkování proti covidu: Schvalovací proces…

03.12.2020 17:15 Po schválení koronavirové vakcíny firem Pfizer a BioNTech narůstají v Británii obavy, zda bude…

Exploze otřásla čističkou nedaleko Bristolu, na místě je mnoho zraněných

03.12.2020 16:31 Aktualizováno Zatím neupřesněný počet lidí utrpěl zranění při mohutném výbuchu, který dnes před polednem místního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama