V Rusku roste počet obětí koronaviru, naopak v Belgii poprvé od března nepřibyl žádný mrtvý

V Rusku čtvrtý den v řadě klesl denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Krizový štáb dnes oznámil, že testy za pondělí prokázaly 6248 nově nakažených osob. Počet úmrtí spojených s koronavirem proti neděli však výrazně stoupl ze 104 na 175.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Daleko nejvíce nových případů opět zaznamenalo osmimilionové hlavní město Moskva, kde se v první den nového týdne potvrdilo dalších 631 infikovaných. Za Moskvou zůstává druhé největší ruské město Petrohrad, kde nakažených za uplynulých 24 hodin přibylo 268.

Od vypuknutí epidemie v Rusku úřady nejrozlehlejší země světa s přibližně 146 miliony obyvatel registrují celkem 739.947 pozitivně testovaných osob. Nemoci covid-19 doposud podlehlo přes 11.614 pacientů, informuje Interfax.

Belgie, jedna ze západoevropských zemí nejtvrději zasažených pandemií covidu-19, za poslední den nezaznamenala žádný nový případ úmrtí člověka nakaženého koronavirem. Je to poprvé od 10. března, upozorňuje agentura Reuters.

V Belgii podle tamního zdravotního ústavu Sciensano doposud zemřelo 9787 pacientů s covidem-19. V zemi, kde žije 11,5 milionu lidí, tak na každý milion obyvatel připadá přibližně 850 mrtvých. To je, jak uvádí Reuters, po San Marinu nejvíce na světě. V Belgii smutný rekord padl 12. dubna, kdy země evidovala 343 případů úmrtí.

Belgii se epidemii v uplynulých měsících podařilo díky přísným restriktivním opatřením zbrzdit, omezení úřady v současnosti opět uvolňují. Celkem se koronavirem nakazilo 62.781 lidí. Za poslední týden každý den v průměru přibylo 95 nových případů, což oproti týdnu předcházejícímu znamená jedenáctiprocentní nárůst. Takzvané reprodukční číslo, které udává, kolik lidí nakazí jeden infikovaný, činí 0,86.

Podle ministryně zdravotnictví Maggie de Blockové je Belgie nyní, v době, kdy hrozí, že lidé se koronavirem nakazí na dovolené v zahraničí, lépe připravená než v zimě. Tehdy se nákaza do země dostala s lidmi, kteří byli lyžovat na horách jinde v Evropě.

Ve středu se sejde belgická vláda, aby jednala o dalším uvolňování protikoronavirových opatření. Před několika dny rozhodla, že lidé v obchodech, kinech a muzeích musejí nosit roušky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko testovalo vakcínu jen na 38 lidech. 144 nežádoucích účinků, některé…

12.08.2020 22:07 Aktualizováno Ruská vakcína proti novému onemocnění covid-19, o níž se v posledních dnech vedou mezi akademiky…

Ve Skotsku vykolejil vlak. Tři mrtví, šest lidí se zranilo

12.08.2020 19:22 Aktualizováno Při vykolejení vlaku ve Skotsku dnes zahynuli tři lidé, informovaly světové agentury s odvoláním na…

Vysoká komisařka OSN kritizovala represe v Bělorusku

12.08.2020 19:03 Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová dnes odsoudila násilné potlačování…

Na demonstrace podle Lukašenka chodí nezaměstnaní kriminálníci

12.08.2020 18:10 Běloruský prezident Alexandr Lukašenko podle agentury DPA nevyslyšel výzvy Evropské unie a opozice…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama