V Rusku se upálila novinářka. Z mé smrti viňte Ruskou federaci, napsala

V ruském Nižném Novgorodě se dnes před regionální kanceláří ministerstva vnitra upálila novinářka Irina Slavinová. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na server, který Slavinová vedla. Šéfredaktorka serveru koza.press ráno na facebooku napsala: "Z mé smrti, prosím, viňte Ruskou federaci". O den dříve řekla, že její byt prohledaly bezpečnostní složky.

Irina Slavina
doporučujeme

Policie podle ní hledala brožury, letáky a účty spojené s opozičním hnutím Otevřené Rusko, které založil a financuje opozičník Michail Chodorkovskij.

"Vzali, co našli - všechny flešky, můj laptop, dceřin laptop, počítač, telefony - nejen můj, ale i manželův, několik poznámkových bloků, do kterých jsem si psala během tiskových konferencí. Zůstala jsem bez prostředků," řekla poté podle webu koza.press. Ten je regionálním zpravodajským serverem, jenž se prezentuje tím, že přináší necenzurované zprávy z Nižněnovgorodské oblasti.

Na smrt Slavinové už reagovali někteří zástupci ruské opozice, podle nichž byla už nějakou dobu pod tlakem úřadů. "V posledních letech ji místní bezpečnostní složky vystavovaly nekončícímu pronásledování kvůli jejím opozičním (aktivitám)," reagoval na svém instagramu opoziční politik Dmitrij Gudkov.

"Je to noční můra (...) Umřela na místě. Všechny ty případy, kdy se policie baví, show mužů v maskách - to není hra. Vláda opravdu ničí lidskou psychiku," napsal na twitteru další opozičník Ilja Jašin.

Ruská policie uvedla, že zahájila předběžné vyšetřování poté, co se v Nižném Novgorodě upálila žena. Její jméno nesdělila.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak chránit ekonomiku v druhé vlně pandemie? Profesor má čtyři doporučení

27.10.2020 00:01 NÁZOR - V mnoha západních zemích roste počet nakažených koronavirem, například Británie, Francie a…

Baku a Jerevan se vzájemně obviňují z porušování nového příměří

26.10.2020 21:43 Aktualizováno Arménie a Ázerbájdžán se již vzájemně obvinily z "hrubého porušování" nového příměří v bojích o…

Velká Británie má přes 20 tisíc nově nakažených, část země čeká zpřísnění

26.10.2020 20:21 Británie zaregistrovala 20.890 nově potvrzených případů koronavirové nákazy, tedy o něco více než v…

Rusko má další rekordní přírůstek nových případů nákazy

26.10.2020 17:06 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo rekordní přírůstek 17.347 případů nákazy novým koronavirem a 219 úmrtí za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama