V Rusku už je přes 21 tisíc nakažených, ruší se "tradiční jarní subbotniki"

Rusko dnes ohlásilo 2774 nových případů nákazy koronavirem, což je další rekordní denní nárůst. Za uplynulých 24 hodin dalších 22 lidí nemoci podlehlo. Celkem se nakazilo 21.102 lidí, z nichž 170 zemřelo a 1694 se uzdravilo, uvedla dnes ruská média s odvoláním na operativní štáb pro boj proti nákaze.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2), foto: Martin Sanchez
doporučujeme

Nákaza se dosud projevila v 82 z 85 ruských regionů. Nejhorší zůstává situace v Moskvě, kde zaznamenali 1489 nových případů a celkový počet nakažených přesáhl 13.000.

Zdravotnické úřady v metropoli varovaly, že "v příštích dvou či třech týdnech mohou chybět nemocniční lůžka" pro nakažené. Proto se má na léčbu infikovaných zaměřit dalších 24 městských nemocnic.

Kvůli koronaviru se v regionech ruší a odkládají "tradiční jarní subbotniki", tedy více či méně dobrovolné brigády věnované úklidu a zkrášlování okolí bydliště, uvedl TASS. Své víkendové přehlídky odložila i čestná stráž v Kremlu, a to s odvoláním na pozdější nástup branců do armády.

První případ nákazy koronavirem, který se od loňska začal do světa šířit z Číny, byl v Rusku zaregistrován 31. ledna. Ruská vláda posléze zavedla řadu opatření, uzavřela školy, divadla i hranice a vyhlásila režim nepracovního týdne, který posléze prodloužila do konce dubna. Nyní v zemi fungují pouze klíčové podniky a úřady a otevřené jsou jen lékárny a obchody s prodejem zboží denní potřeby.

S omezením volného pohybu začal podle médií moskevský starosta Sergej Sobjanin, který opatření také postupně zpřísňoval. Od konce března v Moskvě, ale i ve většině regionů, smí lidé vycházet ze svých domovů, jen aby si vyřídili to nejnutnější.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruské bombardéry utvořily rekord v čase i délce letu

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Ruské nadzvukové strategické bombardéry Tu-160 překonaly ve své kategorii světový časový i dálkový…

Co s lidmi, kteří odmítají roušky? Psycholožka má o komunikaci jasno

20.09.2020 22:58 Aktualizováno NÁZOR - Zakrývání dýchacích cest ve vnitřních prostorách je v mnoha zemích povinné, ale vynucování…

I přes policejní zatýkání demonstrovaly v Minsku desetitisíce

20.09.2020 17:41 Aktualizováno Desítky tisíc lidí dnes v běloruském hlavním městě Minsku znovu demonstrovaly proti autoritářskému…

Švýcarský parlament zváží milost pro Čecha z kauzy MUS

20.09.2020 16:45 Švýcarský federální parlament se bude ve středu nezvykle zabývat žádostí o milost podanou českým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama