V Rusku za den zemřelo 347 infikovaných, nejvíc za pandemii

Za uplynulý den v Rusku s covidem-19 zemřelo 347 lidí, což je v zemi zatím nejhorší bilance od začátku koronavirové pandemie, informuje agentura Interfax s odkazem na operativní štáb. O den dříve úřady zaznamenaly 320 úmrtí. Moskva také hlásí 16.202 nových případů koronaviru. Rekord v počtu úmrtí dnes oznámily také úřady na Ukrajině, kde za 24 hodin zemřelo 165 infikovaných, informuje list Ukrajinska Pravda.

Rusko, ilustrační foto
doporučujeme

Od začátku pandemie se v Rusku, které má zhruba 146 milionů obyvatel, nakazilo více než 1,56 milionu lidí. Z toho přes 26.900 nákaze podlehlo. Rusko je tak z hlediska počtu potvrzených případů infekce čtvrtou nejzasaženější zemí na světě po Spojených státech, Indii a Brazílii. Podle počtu mrtvých je ale nejrozlehlejší země světa až ve druhé desítce, vyplývá z údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie sleduje globálně.

Na Ukrajině bylo za uplynulý den zaregistrováno nových 7474 případů nákazy a 165 pacientů zemřelo. Tím je překonána dosavadní nejhorší bilance z minulého týdne, kdy za 24 hodin bylo zaznamenáno 141 mrtvých. Země s přibližně 42 miliony obyvatel celkově hlásí přes 363.000 infikovaných a více než 6750 obětí.

Dvě sanitky v ruském sibiřském velkoměstě Omsku v úterý ve večerních hodinách přivezly pacienty v těžkém stavu k budově místní pobočky ministerstva zdravotnictví s vysvětlením, že v nemocnici je odmítli přijmout. Na žádost ministerstva nakonec jedna z klinik pacienty hospitalizovala a záležitost se vyšetřuje. Podle gubernátora omské oblasti Alexandra Burkova případ ukazuje systémové selhání jednoho z úseků ministerstva zdravotnictví. "Událost je za hranicí lidského chápání. Pacienti by neměli čekat v sanitce deset hodin na hospitalizaci. Ani v době pandemie," prohlásil Burkov.

Prezident Vladimir Putin minulý týden ujistil podnikatele, že vláda se nechystá kvůli šíření infekce zavést žádná tvrdá opatření. Úřad na ochranu zdraví spotřebitelů Rospotrebnadzor ale nařídil, aby si občané ode dneška zakrývali obličej rouškou na místech s větší koncentrací lidí, v dopravě, na parkovištích a ve výtazích, uvedla agentura RIA Novosti.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko oznámilo dalších 589 úmrtí na nemoc covid, dosud nejvíce

02.12.2020 16:46 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo 589 úmrtí za poslední den v souvislosti s koronavirem, to je dosud nejvíce od…

Británie jako první na světě schválila použití vakcíny proti covidu, na…

02.12.2020 12:28 Aktualizováno Británie dnes jako první na světě schválila pro nouzové použití vakcínu proti covidu-19 od americké…

Proč se první vlna východu Evropy vyhnula a druhá ho drtí? Experti mají…

02.12.2020 00:01 NÁZOR - Východní Evropa byla chválena za mimořádné zvládnutí první vlny koronavirové pandemie,…

Británie zavede nový systém koronavirových opatření

01.12.2020 22:00 Britský parlament dnes schválil nový třístupňový systém koronavirových restrikcí, podle nějž se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama