V sibiřském Jakutsku zrušili zákaz prodeje alkoholu

Hlava ruského autonomního Jakutska Ajsen Nikolajev zrušil s platností od dnešního dne "suchý zákon" v obcích tohoto sibiřského regionu, nicméně dobu, během které se alkohol smí prodávat, omezil na čtyři hodiny. Oznámila to agentura Interfax.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Alkohol
doporučujeme

"Rozhodli jsme se prodej alkoholu v republice povolit, ale jen od 14 do 18 hodin," oznámil Nikolajev novinářům. Zákaz prodeje alkoholu podle serveru Vostok Today nadále platí v Zabajkalském kraji na Sibiři a od úterka má platit také v Magadanské oblasti.

V Jakutsku byl prodej lihovin a dalších alkoholických nápojů podle Interfaxu dříve povolený ve všedních dnech mezi 14:00 a 20:00. Ale 31. března jej úřady zcela zakázaly. Stalo se tak den poté, co kvůli šíření koronaviru zakázaly lidem vycházet z domovů s výjimkou cest do práce a nejnutnějších nákupů v nejbližším obchodu či lékárně, anebo vyvenčení psa či vynesení odpadků.

Nikolajev zavedení zákazu prodeje alkoholu vysvětlil jako nezbytnost, protože o posledním březnovém víkendu, kterým začal nepracovní týden, prudce stoupl počet trestných činů spáchaných pod vlivem alkoholu, včetně brutálního vyvraždění celé rodiny i s malými dětmi. Navíc prodeje lihovin v regionu během karantény podle něj stouply na více než dvojnásobek.

Zrušení zákazu podle Nikolajeva souvisí s nadcházejícími dlouhými nepracovními dny a doporučením ministerstva průmyslu a obchodu neomezovat bez krajní nutnosti prodej alkoholu.

Ruský prezident Vladimir Putin 2. dubna "nepracovní týden" vyhlášený kvůli epidamii koronaviru prodloužil až do konce dubna.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká je role Ruska v nepokojích v USA? Profesor dospěl k překvapivým…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno NÁZOR - Pohled na to, jak se Spojené státy znovu samy trhají na kusy, je depresivní, tvrdí profesor…

Britská vláda eviduje dalších 176 úmrtí s koronavirem

04.06.2020 20:25 Oficiální britská bilance epidemie covidu-19 za 24 hodin vzrostla o 176 mrtvých, informovala vláda…

Severní Makedonie hlásí druhou vlnu koronaviru. Obnovila zákaz vycházení

04.06.2020 19:12 Kvůli znepokojivému nárůstu počtu nakažených koronavirem v posledních dnech vláda Severní Makedonie…

V Rusku se nakazilo za minulý den víc lidí než o den dříve

04.06.2020 10:57 V Rusku za minulých 24 hodin přibylo přes 8800 potvrzených případů nákazy koronavirem a 169 úmrtí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy