Ve sklenících u Moskvy vypukl požár, uhořelo osm migrantů

Nejméně osm mrtvých si dnes ráno vyžádal požár ve sklenících na farmě ve vsi Něstěrovo u Moskvy. "Předpokládáme, že všichni jsou z Tádžikistánu," řekl agentuře TASS nejmenovaný záchranář. Příčinou požáru mohl být podle něj zkrat při použití ohřívačů, s jejichž pomocí se migranti snažili udržet v teple.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Požár
doporučujeme

Ministerstvo pro mimořádné situace smrt osmi lidí potvrdilo. Požár vypukl okolo páté hodiny ráno (03:00 SEČ) a rozšířil se na plochu 240 čtverečních metrů ve sklenících, ve kterých žili lidé ze Střední Asie. Jejich počet se nyní upřesňuje. Hasiči uhasili otevřené plameny, požár se jim ale ještě úplně zlikvidovat nepodařilo.

Agentura AP poznamenala, že počet smrtících požárů v Rusku tradičně stoupá během novoročních svátků, připadajících na první lednový týden. Oslavy totiž často provází používání zábavní pyrotechniky a zvětšená spotřeba alkoholu.

V Rusku hledají obživu miliony migrantů, hlavně z postsovětských republik. Často se stávají oběťmi podobných neštěstí. V lednu 2016 uhořelo 12 středoasijských přistěhovalců, včetně tří dětí, v moskevské krejčovské dílně, ve které přespávali. V létě téhož roku přišlo při požáru skladiště v Moskvě o život nejméně 17 migrantů, kteří ve skladu ilegálně pracovali a zřejmě i žili.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strach v Moskvě a Petrohradě: Anonym vyhrožuje bombami, evakuovány soudy

21.01.2020 13:27 Kvůli zprávě o umístění výbušných zařízení dnes ruské úřady evakuovaly pět soudních budov v Moskvě…

Na Sibiři vzplála ubytovna pro migranty, uhořelo 11 lidí

21.01.2020 09:14 Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční…

V čem se mýlí Vladimir Putin? Historik má překvapivou odpověď

21.01.2020 00:01 NÁZOR - Poté, co ruský prezident Vladimir Putin 15. ledna v projevu o stavu země neočekávaně navrhl…

Ruská politická scéna se dál otřásá. Generální prokurátor Čajka složil…

20.01.2020 18:26 Aktualizováno Ruský generální prokurátor Jurij Čajka odchází z funkce. S odvoláním na Kreml o tom dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama