Ve sklenících u Moskvy vypukl požár, uhořelo osm migrantů

Nejméně osm mrtvých si dnes ráno vyžádal požár ve sklenících na farmě ve vsi Něstěrovo u Moskvy. "Předpokládáme, že všichni jsou z Tádžikistánu," řekl agentuře TASS nejmenovaný záchranář. Příčinou požáru mohl být podle něj zkrat při použití ohřívačů, s jejichž pomocí se migranti snažili udržet v teple.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Požár
doporučujeme

Ministerstvo pro mimořádné situace smrt osmi lidí potvrdilo. Požár vypukl okolo páté hodiny ráno (03:00 SEČ) a rozšířil se na plochu 240 čtverečních metrů ve sklenících, ve kterých žili lidé ze Střední Asie. Jejich počet se nyní upřesňuje. Hasiči uhasili otevřené plameny, požár se jim ale ještě úplně zlikvidovat nepodařilo.

Agentura AP poznamenala, že počet smrtících požárů v Rusku tradičně stoupá během novoročních svátků, připadajících na první lednový týden. Oslavy totiž často provází používání zábavní pyrotechniky a zvětšená spotřeba alkoholu.

V Rusku hledají obživu miliony migrantů, hlavně z postsovětských republik. Často se stávají oběťmi podobných neštěstí. V lednu 2016 uhořelo 12 středoasijských přistěhovalců, včetně tří dětí, v moskevské krejčovské dílně, ve které přespávali. V létě téhož roku přišlo při požáru skladiště v Moskvě o život nejméně 17 migrantů, kteří ve skladu ilegálně pracovali a zřejmě i žili.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moskva se kvůli koronaviru uzavírá. Medveděv zveřejnil varovné video,…

30.03.2020 13:43 Aktualizováno Počet potvrzených případů koronaviru v Rusku stoupl na 1836. Onemocnění COVID-19, jež koronavirus…

Internet zaplnily lži o COVID-19. Britská vládní jednotka proti…

30.03.2020 11:07 Speciální tým odborníků, který v březnu zřídila britská vláda, aby na internetu bojoval proti…

Pozor na "koronavirové kriminálníky". Pandemii se rychle přizpůsobilo i…

30.03.2020 09:19 Obchodování s rouškami či falešnými vakcínami, podvody cílené na seniory, zneužívání dětí na…

Počet nakažených koronavirem v Rusku překročil 1500

29.03.2020 18:05 V Rusku bylo za uplynulých 24 hodin zjištěno 270 nových případů nákazy koronavirem, celkový počet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama