Ve sklenících u Moskvy vypukl požár, uhořelo osm migrantů

Nejméně osm mrtvých si dnes ráno vyžádal požár ve sklenících na farmě ve vsi Něstěrovo u Moskvy. "Předpokládáme, že všichni jsou z Tádžikistánu," řekl agentuře TASS nejmenovaný záchranář. Příčinou požáru mohl být podle něj zkrat při použití ohřívačů, s jejichž pomocí se migranti snažili udržet v teple.

Požár
doporučujeme

Ministerstvo pro mimořádné situace smrt osmi lidí potvrdilo. Požár vypukl okolo páté hodiny ráno (03:00 SEČ) a rozšířil se na plochu 240 čtverečních metrů ve sklenících, ve kterých žili lidé ze Střední Asie. Jejich počet se nyní upřesňuje. Hasiči uhasili otevřené plameny, požár se jim ale ještě úplně zlikvidovat nepodařilo.

Agentura AP poznamenala, že počet smrtících požárů v Rusku tradičně stoupá během novoročních svátků, připadajících na první lednový týden. Oslavy totiž často provází používání zábavní pyrotechniky a zvětšená spotřeba alkoholu.

V Rusku hledají obživu miliony migrantů, hlavně z postsovětských republik. Často se stávají oběťmi podobných neštěstí. V lednu 2016 uhořelo 12 středoasijských přistěhovalců, včetně tří dětí, v moskevské krejčovské dílně, ve které přespávali. V létě téhož roku přišlo při požáru skladiště v Moskvě o život nejméně 17 migrantů, kteří ve skladu ilegálně pracovali a zřejmě i žili.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velkou Británii zasáhl dle studie kvůli brexitu odliv mozků do EU

04.08.2020 19:31 Po britském rozhodnutí opustit Evropskou unii výrazně vzrostl počet Britů, kteří ze své rodné země…

V Rusku nečekaně propustili z vězení odsouzeného jehovistu

04.08.2020 17:57 V Rusku nečekaně propustili z vězení člena náboženské společnosti Svědkové Jehovovi Gennadije…

V Rusku ubylo nových případů koronaviru, na Ukrajině je situace opačná

04.08.2020 16:41 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo 5159 nových případů nákazy koronavirem a 144 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O…

Lukašenko vyčetl Rusku ztrátu miliard, slíbil dvojnásobné platy

04.08.2020 13:50 Bělorusko vinou sporů s Ruskem o dodávky ropy přišlo o 1,5 miliardy běloruských rublů (asi 13,5…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama