Ve Švédsku evidují nejvíce nových případů koronaviru od června

Ve Švédsku za den přibylo 752 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od konce června, uvedly dnes místní úřady. Agentura Reuters uvádí, že v zemi, která na jaře zvolila oproti ostatním evropským státům mírný přístup k pandemii, případů sice v posledních týdnech přibývá rychleji, počet hospitalizovaný je ovšem nízký. Také smrtelná bilance se zvyšuje pomalu, za poslední den není hlášené žádné úmrtí pacienta s covidem-19.

Švédsko
doporučujeme

Epidemiolog a jeden z architektů dosavadní švédské benevolentní strategie v boji proti covidu-19 Anders Tegnell řekl, že případů nákazy přibývá hlavně mezi mladými lidmi a na pracovištích. Velká část nově infikovaných je znovu ve Stockholmu.

Švédsko svůj postup proti koronaviru založilo hlavně na doporučeních a informování veřejnosti, přičemž těží z vysoké míry důvěry občanů k celostátním i místním úřadům.

Podle nových doporučení lidé žijící v jedné domácnosti s člověkem nakaženým koronavirem mají strávit týden v karanténě, aby infekci dále nešířili. Děti podle Tegnella ale mají dál chodit do školy.

Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie covidu-10 dlouhodobě sleduje, se ve zhruba desetimilionovém Švédsku koronavirem doposud nakazilo něco přes 93.600 lidí a 5893 z nich zemřelo. Na počet obyvatel je počet smrtelných případů mnohem vyšší než v ostatních skandinávských zemí, ale nižší než v Itálii, Španělsku nebo Británii, které letos na jaře zavedly přísnou a dlouhou celostátní karanténu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky žen opět demonstrovaly v Minsku proti Lukašenkovi

24.10.2020 20:51 Několik stovek běloruských žen dnes opět demonstrovalo v Minsku za odstoupení autoritářského…

Boje v Karabachu pokračují, Pompeo podnikl pokus o ukončení konfliktu

23.10.2020 21:06 Aktualizováno Arménské a ázerbájdžánské síly dnes pokračovaly v bojích o Náhorní Karabach, zatímco Spojené státy…

Wales čeká předvánoční lockdown, v Manchesteru se zpřísnila opatření

23.10.2020 13:18 Dalších šest milionů Britů se bude muset ode dneška řídit přísnějšími pravidly v boji s šířením…

Rusko i Ukrajina hlásí nové rekordy. Počet nakažených covidem roste

23.10.2020 10:51 Rusko a Ukrajina zaznamenaly nejvíce nově potvrzených případů koronaviru za den od začátku pandemie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama