Ve Velké Británii se v prosinci otevřou obchody a sportoviště

Po skončení celostátní uzávěry 2. prosince se Británie vrátí ke třístupňovému systému, který bude přísnější než doposud jen v oblastech s vysokým výskytem koronaviru. V méně zasažených oblastech budou moci Britové opět chodit na sportovní zápasy, setkávat se venku, otevřou se obchody, tělocvičny a budou povolené volnočasové aktivity. Restauracím a barům se prodlouží otevírací doba do 23 hodin.

Velká Británie, ilustrační foto
doporučujeme

Zařazení jednotlivých regionů v rámci třístupňového systému britská vláda ohlásí ve čtvrtek. Pravidla budou aktualizována každých 14 dní, konec se předpokládá v březnu.

Pravidla pro cestování o Vánocích vláda oznámí později. Koronavirus "neví, že jsou Vánoce", řekl Johnson v projevu v Dolní sněmovně a vyzval spoluobčany, aby dobře zvážili návštěvy starších příbuzných, píše server BBC News.

Britský plán na překonání zimy stojí na masivním testování a používání vakcíny. Rychlotesty chce premiér Johnson používat pro studenty, kteří budou cestovat domů, pro seniory, pro personál ve věznicích, v potravinářské výrobě nebo pro všechny, kdo manipulují s vakcínou.

Od 2. prosince se pro britské sportovní nadšence otevřou stadiony, zápasy budou moci sledovat až 4000 diváků, pokud to nebude více než 50 procent kapacity zařízení.

Británie, která má asi 66 milionů obyvatel, za dnešek ohlásila 15.450 nových případů koronaviru, v neděli to bylo 18.662 případů. S covidem-19 zemřelo za poslední den 206 pacientů, v neděli Británie zaznamenala 398 úmrtí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při protestech na podporu Navalného bylo zatčeno přes 2800 lidí

23.01.2021 21:24 Aktualizováno Nejméně 2800 lidí bylo dnes zadrženo v Rusku při demonstracích na podporu opozičního předáka…

Papež František zrušil kvůli bolesti nohy tři veřejná vystoupení

23.01.2021 20:29 Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil tři veřejná vystoupení, která plánoval v příštích…

Policie v Londýně rozpustila svatbu se 150 účastníky

22.01.2021 21:57 Britská policie ve čtvrtek večer v severní části Londýna rozpustila svatbu, které se účastnilo 150…

Navalnyj vzkázal z vězení: Nechystám se spáchat sebevraždu

22.01.2021 21:45 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vzkázal z vězení, že je v dobrém fyzickém i psychickém stavu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama