Velká Británie hlásí dalších 539 mrtvých za den, trend ale zůstává příznivý

Počet úmrtí oficiálně spojovaných s nemocí covid-19 v Británii vzrostl na 30.615 po nahlášení dalších 539 případů během 24 hodin. Dnešní denní bilance je nižší než v úterý a ve středu, ještě výrazněji pak poklesla oproti minulému čtvrtku, kdy bylo hlášeno 674 nových obětí. Čerstvé informace oznámil na pravidelné vládní tiskové konferenci britský ministr zahraničí Dominic Raab.

Velká Británe: Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Trend průměrného počtu mrtvých za posledních sedm dní je v Británii nadále sestupný. Oficiální britská bilance epidemie covidu-19 je však nejhorší v Evropě, tu italskou převýšila v úterý, když narostla o 693 zemřelých.

Britská vláda mezinárodní srovnávání odmítá a poukazuje na odlišné okolnosti v jednotlivých zemích, Raab dnes nicméně označil počet úmrtí za "vystřízlivění pro nás všechny". Zároveň řekl, že tzv. reprodukční číslo, což je údaj vyjadřující počet lidí, které jedna infikovaná osoba dále nakazí, je nyní podle vládních expertů v Británii menší než jedna. To by znamenalo, že koronavirová nákaza bude v zemi ustupovat. Díky dodržování preventivních opatření může nyní Spojené království pomýšlet na "další fázi", citoval šéfa diplomacie zpravodajský web BBC.

Uvolňování karanténního režimu by mohlo začít už v noci na pondělí po napjatě očekávaném projevu předsedy vlády Borise Johnsona, žádné dramatické změny se ale po víkendu nečekají. Ministr zahraničí před novináři varoval před ukončením praxe "sociálních rozestupů", které by přineslo výrazné zhoršení epidemiologické situace. "Tím se spustí další karanténa," řekl Raab.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak tvrdý postoj zaujal Biden vůči Rusku? Profesor rozebral nové americké…

07.03.2021 00:01 NÁZOR - Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena v reakci na otravu a zatčení Alexeje…

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Počet obětí koronaviru v Rusku překročil 200 tisíc

06.03.2021 16:59 Od začátku pandemie zemřelo již více než 200.000 Rusů, kteří se nakazili koronavirem, vyvolávajícím…

AstraZeneca spolehlivě chrání i seniory, tvrdí britská studie

06.03.2021 10:15 Podle nové britské studie snižuje výrazně již první dávka vakcíny AstraZeneca riziko nákazy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama