Velká Británie zpřísní podmínky pro vstup, školy otevře patrně v březnu

Velká Británie dnes zpřísnila pravidla pro vstup do země pro cestující z některých zemí, kde se šíří nové mutace koronaviru. Oznámil to britský premiér Boris Johnson. Kvůli současné epidemické situaci v zemi se zároveň nepočítá s otevřením škol následující měsíc; školáci se do tříd vrátí patrně v březnu, uvedl ministerský předseda.

Velká Británie, ilustrační foto
doporučujeme

"Budeme požadovat, aby se přijíždějící lidé, kterým nelze odepřít vstup, bez výjimek na deset dní izolovali v ubytování zřízeném vládou, jako jsou hotely," uvedl Johnson. "Setkáme se s nimi na letišti a budou převezeni přímo do karantény," dodal premiér.

Opatření platí pro všechny cestující ze 22 zemí, mezi kterými mají být státy Jižní Ameriky, jižní Afriky, ale i například Portugalsko. Jejich plný seznam britské úřady podle místních médií zveřejní ještě během dneška. Země byly vybrány s ohledem na riziko šíření nových variant koronaviru SARS-CoV-2.

Pro cestující do Británie bez ohledu na negativní test předkládaný po příjezdu dosud platila povinná desetidenní karanténa, kterou ale lze za určitých podmínek přerušit dříve.

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock dříve prohlásil, že nové infekčnější mutace nutí vládu k větší opatrnosti, pokud jde o rozvolňování restrikcí. S tím souvisí i očekávané otevření škol.

Návrat studentů je podmíněn dodržením vakcinačního plánu. "Doufáme, že bude v takovém případě bezpečné začít s otevíráním škol od pondělí 8. března," uvedl Johnson v parlamentu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Navalnyj míří z Moskvy do trestanecké kolonie

26.02.2021 12:33 Odsouzený předák ruské opozice Alexej Navalnyj si odslouží svůj více než dvouletý trest v…

Další problémy Boeingu. Letoun musel nouzově přistát v Moskvě

26.02.2021 11:56 Na moskevském letišti Šeremeťjevo dnes kvůli problémům s motorem nouzově přistál letoun typu Boeing…

Laboratoř v Oxfordu byla terčem hackerského útoku

26.02.2021 08:54 Biologická laboratoř Oxfordské univerzity, kde se prováděl výzkum nemoci covid-19, se stala terčem…

Navalného odvezli z vazební věznice v Moskvě, nikdo neví kam

25.02.2021 21:43 Aktualizováno Uvězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného eskortují z Moskvy do jiné věznice, uvedla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama