Vrátí Putin pivo na stadiony? Schyluje se ke zrušení kontroverzního zákazu

Ruská vláda podpořila návrh zákona o zrušení zákazu prodeje piva na fotbalových stadionech, který v Rusku platí již roky. Příslušné usnesení, o kterém informují ruská média, zdůrazňuje, že při náležité organizaci prodej piva "nevede k negativním následkům ohledně bezpečnosti diváků".

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Předloha z dílny zákonodárců nacionalistické strany Vladimira Žirinovského navrhuje dovolit prodej piva podnikům, které uzavřou dohodu s organizátory. Výtěžek by měl podpořit financování sportu. Návrh ještě neprošel schvalováním v parlamentu.

Předloha se nezmiňuje o prodeji piva při jiných sportovních událostech. "Pokud má někdo přání rozšířit návrh, tak prosím pěkně," řekl jeden z předkladatelů, podle kterého by poslanci měli o návrhu poprvé hlasovat příští měsíc.

Prodej piva na fotbalových stadionech je v Rusku zakázán od roku 2005. Dočasná výjimka ze zákazu během loňského mistrovství přispěla k tomu, že ruští pivovarníci po letech zaznamenali růst odbytu, a to o osm procent. Tyto okolnosti zřejmě vedly prezidenta autonomního Tatarstánu Rustama Minnichanova k tomu, že navrhl prezidentu Vladimiru Putinovi vrátit pivo na stadiony i během domácích zápasů.

Návrh podpořil ministr sportu, šéf nejvyšší fotbalové soutěže a ministerstvo financí, proti je naopak ministerstvo zdravotnictví i sněmovní výbor pro sport. Ruská média připomínají, že pivo je povoleno na stadionech ve Spojených státech i ve většině Evropy, v některých zemích tvoří pivo a fotbal přímo nerozlučné sepětí.

Problémem ale může být chování ruských fanoušků - deník Kommersant připomněl, že během utkání mistrovství světa v Nižním Novgorodu po inkasovaném gólu začaly z tribun létat kelímky s pivem. V případě povolení prodeje piva na stadionech by se tedy musela posílit bezpečnostní opatření, zejména pokud jde o systémy rozpoznávání obličejů, které zatím fungují na deseti ruských stadionech.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko vydalo Ukrajině plavidla zabavená u Krymu, Putin volal Macronovi

18.11.2019 17:13 Aktualizováno Rusko dnes předalo Ukrajině tři plavidla zadržená loni v Kerčském průlivu. S odvoláním na sdělení…

Papež František navštíví Thajsko a Japonsko, sejde se s oběťmi jaderných…

18.11.2019 15:42 Papež František odletí v úterý večer na návštěvu Thajska a Japonska, kde chce podpořit celosvětové…

Vatikán se otřásá. Po raziích končí šéf úřadu pro kontrolu finančních toků

18.11.2019 15:35 Šéf správní rady vatikánského úřadu pro kontrolu finančních toků (AIF) René Brülhart skončí ve své…

Srbský prezident Vučić opustil nemocnici. Jeho zdravotní kolaps zavinila…

18.11.2019 14:13 Z bělehradské nemocnice byl dnes propuštěn prezident Alexandar Vučić, který byl v pátek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama