Vrátí Putin pivo na stadiony? Schyluje se ke zrušení kontroverzního zákazu

Ruská vláda podpořila návrh zákona o zrušení zákazu prodeje piva na fotbalových stadionech, který v Rusku platí již roky. Příslušné usnesení, o kterém informují ruská média, zdůrazňuje, že při náležité organizaci prodej piva "nevede k negativním následkům ohledně bezpečnosti diváků".

Fotbal, ilustrační fotografie

Předloha z dílny zákonodárců nacionalistické strany Vladimira Žirinovského navrhuje dovolit prodej piva podnikům, které uzavřou dohodu s organizátory. Výtěžek by měl podpořit financování sportu. Návrh ještě neprošel schvalováním v parlamentu.

Předloha se nezmiňuje o prodeji piva při jiných sportovních událostech. "Pokud má někdo přání rozšířit návrh, tak prosím pěkně," řekl jeden z předkladatelů, podle kterého by poslanci měli o návrhu poprvé hlasovat příští měsíc.

Prodej piva na fotbalových stadionech je v Rusku zakázán od roku 2005. Dočasná výjimka ze zákazu během loňského mistrovství přispěla k tomu, že ruští pivovarníci po letech zaznamenali růst odbytu, a to o osm procent. Tyto okolnosti zřejmě vedly prezidenta autonomního Tatarstánu Rustama Minnichanova k tomu, že navrhl prezidentu Vladimiru Putinovi vrátit pivo na stadiony i během domácích zápasů.

Návrh podpořil ministr sportu, šéf nejvyšší fotbalové soutěže a ministerstvo financí, proti je naopak ministerstvo zdravotnictví i sněmovní výbor pro sport. Ruská média připomínají, že pivo je povoleno na stadionech ve Spojených státech i ve většině Evropy, v některých zemích tvoří pivo a fotbal přímo nerozlučné sepětí.

Problémem ale může být chování ruských fanoušků - deník Kommersant připomněl, že během utkání mistrovství světa v Nižním Novgorodu po inkasovaném gólu začaly z tribun létat kelímky s pivem. V případě povolení prodeje piva na stadionech by se tedy musela posílit bezpečnostní opatření, zejména pokud jde o systémy rozpoznávání obličejů, které zatím fungují na deseti ruských stadionech.

Svět bude dostatečně očkován až v roce 2024, varoval britský ministr…

28.07.2021 18:35 Britský ministr zahraničí Dominic Raab dnes uvedl, že svět bude dostatečně proočkován nejdříve…

Zástupci Ruska a USA se v Ženevě podle Američanů dohodli na další schůzce

28.07.2021 17:31 Aktualizováno Za zavřenými se dnes v Ženevě sešli zástupci Spojených států a Ruska ke konzultacím o strategické…

Norsko opět odložilo plánované zrušení téměř všech koronavirových omezení

28.07.2021 15:29 Norská vláda dnes oznámila, že kvůli vysokému výskytu varianty delta znovu odsouvá plánované…

Kdo umírá na covid a o kolik let života přicházejí oběti? Statistici mají…

27.07.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR - Britský premiér Boris Johnson měl loni 15. října odeslat zprávu přes aplikaci WhatsApp,…

Ruský soud poslal za mříže "vzbouřence" proti protinákazovým restrikcím

27.07.2021 08:00 Soud v Rostovu na Donu na jihu Ruska v pondělí odsoudil k nepodmíněným trestům pět obyvatel…

Hospitalizace v Británii jsou na čtyřměsíčním maximu

26.07.2021 19:08 Nová vlna epidemie covidu-19 v Británii se zdá být na ústupu. Po dvou měsících stoupajících…

Marketingový trik? Na novém ruském letounu něco nesedí, tvrdí vojenský…

26.07.2021 00:01 NÁZOR - Nový ruský letoun Suchoj Šachmat je primárně vývozní produkt, přičemž ruská exportní…

Rusko může zaútočit, varuje politolog. Doporučuje razantní protiopatření

25.07.2021 22:01 Aktualizováno NÁZOR - Ruský prezident Vladimir Putin uspěl v bitvě o plynovod Nord Stream 2, kritizuje Maximilian…

Britský ministr Javid se omluvil za výzvu, aby se lidé přestali před virem…

25.07.2021 21:30 Aktualizováno Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid se dnes omluvil za volbu slov v twitterovém příspěvku, v…

V Norsku spadl velký meteorit, jasně rozzářil noční oblohu

25.07.2021 16:22 Nad jižní částí Norska proletěl v noci na dnešek velký meteorit, který na několik sekund jasně…

Související:

Právě se děje