Východ Evropy hlásí přes pět milionů případů koronaviru

Počet registrovaných případů nákazy novým koronavirem ve střední a východní Evropě překonal hranici pěti milionů. Na základě vlastních propočtů to dnes uvedla agentura Reuters. Ta zároveň upozorňuje, že region, do něhož počítá Bělorusko, Bulharsko, Českou republiku, Maďarsko, Polsko, Moldavsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko a Ukrajinu, registruje nejvíce případů v Evropě.

Lidé se chrání před covidem-19, ilustrační foto
doporučujeme

V minulém týdnu se ve střední a východní Evropě, jak ji vymezuje Reuters, denně prokázalo v průměru kolem 82.000 nových infekcí, každý den pak v průměru zemřelo přes 1500 pacientů s covidem-19. Mezi první dvacítku států na světě s nejvyšším počtem případů v absolutních číslech patří z této oblasti Rusko, Polsko a Ukrajina.

Rusko se v počtu potvrzených případů teprve jako pátá země na světě přehoupla kvůli nedávnému nárůstu počtu infekcí přes dva miliony, a to po Spojených státech, Indii, Brazílii a Francii. Ruské úřady ale zatím nezavedly celoplošná opatření jako na jaře, a místo toho se zaměřují na cílená pravidla v jednotlivých částech země.

V celé Evropě se nový typ koronaviru od začátku pandemie prokázal zhruba u 15 milionů lidí, což z Evropy dělá nejzasaženější část světa. V Evropě pak v souvislosti s covidem-19 zemřelo 346.000 lidí. Ze světových regionů podle rozdělení Reuters je více obětí jen v Latinské Americe.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bojujeme proti dezinformacím: Proč se lidé bojí vakcín proti koronaviru?

24.11.2020 00:01 NÁZOR - Akademici, kteří v 60. letech zkoumali pověry, čerpali z epidemiologie, připomíná editorial…

Ve Velké Británii se v prosinci otevřou obchody a sportoviště

23.11.2020 18:19 Po skončení celostátní uzávěry 2. prosince se Británie vrátí ke třístupňovému systému, který bude…

Turecko chce mít možnost pozorovat příměří v Náhorním Karabachu, Rusko je…

23.11.2020 16:55 Aktualizováno Turecko chce vlastními silami sledovat, jak je dodržováno příměří v oblasti Náhorního Karabachu.…

Koronavirus: AstraZeneca uvedla, že její vakcína je účinná až z 90 procent

23.11.2020 12:35 Aktualizováno Vakcína proti covidu-19 vyvinutá britsko-švédskou farmaceutickou společností AstraZeneca ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama