Východ Evropy hlásí přes pět milionů případů koronaviru

Počet registrovaných případů nákazy novým koronavirem ve střední a východní Evropě překonal hranici pěti milionů. Na základě vlastních propočtů to dnes uvedla agentura Reuters. Ta zároveň upozorňuje, že region, do něhož počítá Bělorusko, Bulharsko, Českou republiku, Maďarsko, Polsko, Moldavsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko a Ukrajinu, registruje nejvíce případů v Evropě.

Lidé se chrání před covidem-19, ilustrační foto
doporučujeme

V minulém týdnu se ve střední a východní Evropě, jak ji vymezuje Reuters, denně prokázalo v průměru kolem 82.000 nových infekcí, každý den pak v průměru zemřelo přes 1500 pacientů s covidem-19. Mezi první dvacítku států na světě s nejvyšším počtem případů v absolutních číslech patří z této oblasti Rusko, Polsko a Ukrajina.

Rusko se v počtu potvrzených případů teprve jako pátá země na světě přehoupla kvůli nedávnému nárůstu počtu infekcí přes dva miliony, a to po Spojených státech, Indii, Brazílii a Francii. Ruské úřady ale zatím nezavedly celoplošná opatření jako na jaře, a místo toho se zaměřují na cílená pravidla v jednotlivých částech země.

V celé Evropě se nový typ koronaviru od začátku pandemie prokázal zhruba u 15 milionů lidí, což z Evropy dělá nejzasaženější část světa. V Evropě pak v souvislosti s covidem-19 zemřelo 346.000 lidí. Ze světových regionů podle rozdělení Reuters je více obětí jen v Latinské Americe.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Bohaté země slibují vakcíny pro ty chudší, většina ale má dorazit až…

11.06.2021 12:57 Spojené státy a Británie před summitem G7 ohlásily plány darovat stamiliony vakcín proti nemoci…

Česko odsuzuje Lukašenkovy metody a podpoří evropské sankce, řekl Kulhánek

09.06.2021 18:01 Aktualizováno Česká republika jednoznačně odsuzuje metody režimu běloruského vůdce Alexandra Lukašenka, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama