Vyšetřovatel popřel slib seznámit Safronova s tím, co prý předal

Vyšetřovatel ruské tajné služby FSB Alexandr Čaban nesplnil slib, že zadrženého bývalého novináře Ivana Safronova seznámí s dokumenty, jež údajně předal české rozvědce. Vyšetřovatel se přitom vymluvil na to, že žádost obviněného v tomto smyslu nepochopil. Agentuře TASS to řekl Safronovův advokát Ivan Pavlov.

Ivan Safronov
doporučujeme

"Vyšetřovatel (nyní) tvrdí, že Ivanovu žádost nepochopil, a řekl, že dokumenty, jež (Safronov) žádal, mu nepředloží. Absurdita pokračuje, budeme postupovat v rámci možností, které máme," sdělil k tomu agentuře TASS obhájce Pavlov.

Safronova, který se letos v květnu stal poradcem šéfa ruské vesmírné agentury Roskosmos, zatkla v červenci FSB a obvinila z vlastizrady. Tajná služba tvrdí, že ho v roce 2012 zverbovala česká rozvědka. V roce 2017 prý splnil zadaný úkol shromažďovat a předat informace o dodávkách ruských zbraní do Afriky a o působení ruských vojáků na Blízkém východě, přičemž konečným příjemcem těchto informací byly podle FSB USA.

Obhájci se doposud stále marně domáhají vysvětlení, z čeho je vlastně jejich klient konkrétně obviněn. Již v srpnu také generální prokuratuře podali na vyšetřovatele FSB v tomto smyslu stížnost. Čaban se odpovědi na žádost obhajoby vyhýbal s tvrzením, že se advokáti pod záminkou vysvětlení podstaty obvinění pokoušejí dostat k údajům z předběžného vyšetřování. Později nicméně slíbil, že Safronova seznámí s dokumenty, jež podle FSB české rozvědce předal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, uvedla tamní diplomacie

20.10.2020 15:35 Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž.…

Ukrajina hlásí 113 obětí koronaviru za den, dosud nejvíce. Nový rekord…

20.10.2020 14:43 Aktualizováno Za poslední den zemřelo na Ukrajině 113 lidí s onemocněním covid-19, což je nejvíce od začátku…

Rusko odmítá obvinění z hackerských útoků vojenské rozvědky

20.10.2020 12:03 Moskva skrze velvyslanectví ve Washingtonu odmítla obvinění z přípravy hackerských útoků na různé…

Lék nesmí být horší než nemoc. Profesor z Oxfordu promluvil o koronaviru

20.10.2020 00:01 NÁZOR - V roce 1968, na vrcholu poslední velké chřipkové pandemie, zemřel po celém světě nejméně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama