Záchranáři v Norsku našli téměř šest dní po sesuvu živého psa

Záchranáři, kteří pod sesuvem půdy na jihu Norska pátrají po možných přeživších, našli v pondělí večer ve vzduchové kapse v jednom ze zavalených domů živého psa. K sesuvu došlo 30. prosince časně ráno, sedm lidí bylo nalezeno mrtvých a tři se stále pohřešují. Záchranné týmy stále neztrácejí naději, že pod sutinami mohl někdo z pohřešovaných přežít.

Ilustrační foto
doporučujeme

Pes byl objeven "v dobrém stavu". "Máme velkou radost a motivuje nás to, abychom pokračovali v tvrdé práci," řekl jeden ze záchranářů Göran Syversen.

Středeční sesuv půdy byl nejhorší v moderní historii Norska, táhl se v délce 700 metrů a šířce 300 metrů. V obci Ask ležící asi 25 kilometrů na severovýchod od Osla se zřítilo nejméně devět domů s více než 30 byty, asi 1000 lidí bylo nutné evakuovat. Sesuv nastal po dvou vydatných deštích, přesná příčina zatím není jasná.

Norská stanice TV2 informovala, že oblast, kde se půda sesunula, označil geologický průzkum v roce 2005 za vysoce rizikovou. Tři roky po zveřejnění posudku se ale na místě začaly stavět první domy.

Při pátrání v mrazivých teplotách záchranářům pomáhají psi a také vrtulníky a bezpilotní letouny vybavené termokamerami. Dnes museli záchranáři urychleně prohledávanou oblast opustit, když na místě došlo k dalšímu, menšímu sesuvu půdy. Nikdo neutrpěl zranění, pátrání bylo ale přerušeno, dokud situaci neposoudí geologové.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při demonstracích na podporu Navalného bylo zatčeno přes 200 lidí

23.01.2021 11:34 Aktualizováno Přes 200 lidí bylo dnes zadrženo v Rusku při demonstracích na podporu opozičního předáka Alexeje…

Policie v Londýně rozpustila svatbu se 150 účastníky

22.01.2021 21:57 Britská policie ve čtvrtek večer v severní části Londýna rozpustila svatbu, které se účastnilo 150…

Navalnyj vzkázal z vězení: Nechystám se spáchat sebevraždu

22.01.2021 21:45 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vzkázal z vězení, že je v dobrém fyzickém i psychickém stavu…

WHO se dohodla na nákupu vakcíny Pfizer/BioNTech pro chudé země

22.01.2021 21:26 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila, že se dohodla s konsorciem Pfizer/BioNTech na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama