Zatčen ředitel srbského domova pro seniory se 139 nakaženými

V jihosrbském městě Niš byl dnes zatčen ředitel domova pro seniory, kde se koronavirem nakazilo 139 lidí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tamní ministerstvo vnitra. Muž byl obviněn ze závažného zločinu proti veřejnému zdraví a z šíření nemoci.

Přidejte svůj názor

senioři
doporučujeme

Epidemiolog, pod jehož dohled daný region spadá, na tiskové konferenci řekl, že k vypuknutí nákazy v dotčeném centru pro seniory vedl "nedostatek disciplíny" a "povolení vycházek i návštěv".

Většina ze 135 klientů a čtyř zaměstnanců zatím pociťuje jen mírné příznaky nemoci covid-19, které v Srbsku zatím podlehlo 85 lidí.

O podobném případu informovala srbská média minulé pondělí. V důležité bělehradské nemocnici, kde se provádějí operace srdce, se koronavirem SARS-CoV-2 nakazilo 81 lidí: pacienti, lékaři i další personál. Infekce se podle ředitele roznesla poté, co byli operováni pacienti, kteří neměli žádné symptomy nákazy koronavirem.

Balkánská země podle Reuters dosud testovala bezmála 21.000 lidí, pozitivně pak 4054 z nich. Jsou mezi nimi desítky lékařů a zdravotních sester.

Srbsko zavedlo kvůli šíření koronaviru přísná opatření, včetně stavu nouze, uzavření státních hranic a zákazu vycházení. Výstavní prostory a sportovní haly se v zemi využívají k izolaci nakažených, kteří mají lehký průběh onemocnění.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus může připravit Putina o moc, tvrdí expert. Naznačil scénář

28.05.2020 00:01 NÁZOR - Koronavirová pandemie si od svého vypuknutí vyžádala velký počet obětí, uznává Herman…

Rusko odmítá německá obvinění z hackerství

27.05.2020 22:00 Ruské velvyslanectví v Berlíně odmítlo obvinění, že ruská vojenská rozvědka GRU stála za hackerským…

V Británii zemřelo dalších 412 lidí nakažených koronavirem

27.05.2020 21:44 Aktualizováno V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo s covidem-19 dalších 412 lidí. Na twitteru o tom dnes…

Aféra Cummings: Boris Johnson čelí politické krizi, konzervativcům klesá…

27.05.2020 19:11 Aktualizováno Britští konzervativci čelí kvůli aféře premiérova poradce Dominika Cummingse ohledně porušení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy