Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje. Sleduje Pána prstenů

Zdravotní stav britského premiéra Borise Johnsona, který trpí nemocí covid-19, se dál zlepšuje. S odvoláním na vládního mluvčího o tom dnes informovala agentura Reuters. Podle stanice Sky News si Johnson čas v nemocnici krátí luštěním sudoku a sledováním filmů. Zhlédl mimo jiné fantasy trilogii Pán prstenů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Boris Johnson
doporučujeme

"Premiér nadále dělá velmi dobré pokroky," uvedl mluvčí úřadu vlády. Už v pátek řekl, že Johnson dokáže ujít kratší vzdálenost a má dobrou náladu. Zdůraznil rovněž, že je předseda vlády "v rané fázi" zotavování. Kdy Johnson nemocnici opustí, ale stále není jasné.

Pětapadesátiletý Johnson 27. března oznámil, že se nakazil koronavirem. Příznaky nemoci řadu dní neustupovaly, proto jej minulou neděli převezli do nemocnice. V pondělí odpoledne se jeho zdravotní stav zhoršil, lékaři jej proto přeložili na jednotku intenzivní péče. Na ní strávil tři noci. Ve čtvrtek večer se premiér vrátil na běžné lůžkové oddělení.

Podle stanice Sky News si Johnson čas krátí hraním her. Luští prý například sudoku. Dívá se také na filmy. Zhlédl mimo jiné trilogii Pán prstenů či komedii Withnail a já. Náladu se podle Sky News snaží premiérovi zvednout také jeho těhotná snoubenka Carrie Symondsová, která mu posílá dopisy a fotografie jejich nenarozeného dítěte z ultrazvuku.

Sama Symondsová minulou sobotu uvedla, že poslední týden strávila v posteli s hlavními příznaky nákazy. Dodala ale, že už se uzdravuje.

V Británii podle páteční statistiky zemřelo na covid-19 už 8958 lidí. Mezi čtvrtečním a pátečním večerem přitom zemřelo 980 lidí, což je více úmrtí, než kolik jich kdy za 24 hodin zaznamenala nejpostiženější evropská země Itálie. Mezi oběťmi epidemie v Británii je i 19 zdravotníků včetně 11 lékařů. Celkem se v zemi koronavirem nakazilo přes 70.000 osob.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Británii podlehlo koronaviru dalších 215 lidí, epidemie je však na ústupu

30.05.2020 19:35 Aktualizováno V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo na komplikace související s koronavirovou infekcí 215…

Počet nakažených v Rusku atakuje hranici 400 tisíc, denní přírůstek úmrtí…

30.05.2020 10:38 Denní přírůstek úmrtí pacientů s koronavirem se v Rusku za uplynulých 24 hodin proti předchozímu…

Padne další smlouva o kontrole zbrojení? Americký deník zmiňuje i Česko

30.05.2020 00:01 NÁZOR - Účinnost smluv o kontrole zbrojení se odvíjejí od vůle zemí, které je podepsaly, deklaruje…

WHO a 37 zemí vyzvaly ke sdílení vakcín a léků na covid-19

29.05.2020 20:32 Světová zdravotnická organizace (WHO) a 37 zemí světa dnes vyzvalo ke společnému vlastnictví vakcín…

Související:

Právě se děje

Další zprávy