Zelenskyj a Putin jednali o další výměně zajatců

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky telefonicky jednal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem o další výměně zajatců. Informovala o tom dnes Zelenského kancelář s tím, že prezidenti obou zemí spolu mluvili také o přípravě příští schůzky v "normandském formátu", tedy s francouzským prezidentem a německou kancléřkou.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina)
doporučujeme

Naposledy se tato čtyř- a dvoustranná jednání uskutečnila 9. prosince v Paříži. Formátu schůzek se říká "normandský", protože první čtyřstranné jednání se uskutečnilo v roce 2014 na oslavách vylodění v Normandii, krátce po anexi Krymu a vypuknutí bojů v Donbasu.

Konflikt si dosud vyžádal přes 13.000 mrtvých. Kyjev a Západ obviňují Rusko z vojenské podpory separatistů, Moskva to popírá.

Předchozí telefonát obou prezidentů se uskutečnil 31. prosince, dva dny po výměně zajatců, při níž bylo propuštěno celkem 200 zadržovaných osob.

Povstalci pustili na svobodu 76 lidí, Kyjev 124 zajatců. V září Ukrajina uskutečnila výměnu s Ruskem, při níž bylo na každé straně propuštěno 35 osob. Moskva a Kyjev mezitím dospěly i k dalšímu kompromisu, dohodě o tranzitu ruského plynu do Evropy přes Ukrajinu.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok v Londýně: V mešitě byl pobodán muž

20.02.2020 19:22 Aktualizováno V londýnské mešitě byl dnes odpoledne pobodán starší muž, podle mešity muezzin. Byl převezen se…

Ukrajinské městečko odmítá karanténu pro ohrožené koronavirem

20.02.2020 19:20 Vzbouření vyvolala u obyvatel ukrajinského městečka Novi Sanžary v Poltavské oblasti zpráva, že v…

Rusko vyslalo do kosmu raketu s vojenskou družicí, start se podařil až na…

20.02.2020 15:39 Aktualizováno Vojenská komunikační družice Meridian-M, s kterou dnes z kosmodromu Pleseck na severu Ruska…

Rus Nikulin stane před soudem v USA. Údajný hacker je duševně zdráv, tvrdí…

20.02.2020 10:59 Rus Jevgenij Nikulin, kterého americká prokuratura viní z hackerských útoků, byl uznán příčetným, a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama