Zelenskyj bojuje s korupcí: Kvůli aféře posílá poslance na detektor lži

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval členy parlamentního finančního a daňového výboru, aby podstoupili test na detektoru lži. Napsala to dnes agentura Unian. Zkouška má podle prezidenta znemožnit korupci, která se podle informací kyjevských médií nevyhýbá ani nejvyššímu zákonodárnému sboru.

Přidejte svůj názor

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina)
doporučujeme

Pověstí Zelenského strany Sluha národa, která má v ukrajinském parlamentu většinu, otřásla nedávno korupční aféra. Několik poslanců této strany údajně přijalo úplatek až 30.000 dolarů (přes 690.000 Kč), aby odhlasovali zákon usnadňující podnikání jednoho z jejich stranických kolegů.

Případu se ujala kyjevská prokuratura, která vyšetřuje 11 zastupitelů Sluhy národa. V létě ukrajinský parlament schválil zákon o zrušení poslanecké imunity.

"Pokud zkouška (na detektoru lži) ukáže sebemenší možnost úplatného hlasování, ujme se takových případů protikorupční úřad," uvedl Volodymyr Zelenskyj v prohlášení.

"Nedovolím nikomu z poslanecké frakce (Sluhy národa) ani mimo ni, aby vrhl stín na politické hnutí, které od ukrajinského lidu získalo ve volbách většinový mandát," citovala prezidenta agentura Unian.

Podle informace listu Ukrajinska pravda už téměř všichni členové finančního a daňového výboru se zkouškou na detektoru souhlasili.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš je na Ukrajině. Odmítl anexi Krymu, hovořil o novém začátku vztahů s…

19.11.2019 16:46 Aktualizováno Za nový začátek česko-ukrajinských vztahů označil dnes český premiér Andrej Babiš svou návštěvu v…

Židovské osady už nejsou ilegální? Rozhodnutí USA pobouřilo Rusko i Turecko

19.11.2019 16:35 USA svým rozhodnutím postavit se v otázce židovských osad na Západním břehu Jordánu za Izrael…

Údajný americký špión Whelan zůstane ve vazbě, ruský soud zamítl odvolání

19.11.2019 10:52 Ruský soud dnes zamítl odvolání Američana Paul Whelana, obviněného ze špionáže a zadržovaného v…

Rusko vydalo Ukrajině plavidla zabavená u Krymu, Putin volal Macronovi

18.11.2019 17:13 Aktualizováno Rusko dnes předalo Ukrajině tři plavidla zadržená loni v Kerčském průlivu. S odvoláním na sdělení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama