Zelenskyj po výměně vězňů opět telefonoval Putinovi, řešila se krize v Donbasu

Prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj se v sobotu po výměně 70 zajatců telefonicky dohodli na pokračování kontaktů. Oznámil to Kreml. Rozhovor byl v krátké době už třetím, dvakrát spolu Putin a Zelenskyj projednávali scénář vězeňské výměny.

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina)
doporučujeme

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil osvobození vězňů za "první krok k odblokování dialogu s Ruskem".

Podle zprávy Kremlu prezidenti shodně zdůraznili humanitární aspekt vězeňské výměny, která má velký význam pro normalizaci a ozdravění vzájemných vztahů.

Zdůraznili potřebu respektovat příměří na linii donbaské fronty a důsledně oddělit bojující strany. Předmětem rozhovoru bylo i možné svolání takzvané normandské skupiny, která sdružuje nejvyšší představitele Ukrajiny, Ruska, Německa a Francie.

Rusko dnes propustilo 35 vězněných Ukrajinců včetně režiséra Oleha Sencova a 24 námořníků zadržených loni v listopadu při incidentu v Kerčském průlivu.

Ukrajina osvobodila rovněž 35 osob, mezi nimiž byl například novinář Kirill Vyšinskij nebo povstalecký vůdce Volodymyr Cemach, ale i ruští občané zajatí ukrajinskou armádou při bojových operacích v Donbasu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruské bombardéry utvořily rekord v čase i délce letu

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Ruské nadzvukové strategické bombardéry Tu-160 překonaly ve své kategorii světový časový i dálkový…

Co s lidmi, kteří odmítají roušky? Psycholožka má o komunikaci jasno

20.09.2020 22:58 Aktualizováno NÁZOR - Zakrývání dýchacích cest ve vnitřních prostorách je v mnoha zemích povinné, ale vynucování…

I přes policejní zatýkání demonstrovaly v Minsku desetitisíce

20.09.2020 17:41 Aktualizováno Desítky tisíc lidí dnes v běloruském hlavním městě Minsku znovu demonstrovaly proti autoritářskému…

Švýcarský parlament zváží milost pro Čecha z kauzy MUS

20.09.2020 16:45 Švýcarský federální parlament se bude ve středu nezvykle zabývat žádostí o milost podanou českým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama