Žena ukrajinského prezidenta se nakazila koronavirem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj byl nucen přejít na zvláštní pracovní režim poté, co dnes testy u jeho ženy Oleny potvrdily nákazu koronavirem. Podle ukrajinských médií to oznámila tisková služba hlavy státu.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina)
doporučujeme

Ukrajinská ústava neumožňuje prezidentovi, aby výkonem svých pravomocí pověřil někoho jiného. Zvláštní pracovní režim ale právní řád hlavě státu dovoluje, napsal list Ukrajinska pravda. Prezidentská kancelář ujistila, že zdravotní stav Zelenskému plnit pracovní povinnosti umožňuje.

Podle některých informací se u Zelenského ani u jeho dvou dětí koronavirus neprokázal. Nyní mají každý den podstupovat testy. Prezidentova manželka Olena nevykazuje nyní žádné symptomy nemoci covid-19, vyvolávané koronavirem.

Prezident omezil osobní setkání a pracovní porady bude řídit z domova on-line. Vyloučena je také jeho přímá účast na hromadných akcích a zrušeny má pracovní cesty mimo hlavní město Kyjev. Okruh osob, s nimiž je v přímém kontaktu, se zúžil na osobní strážce a nejbližší poradce, vysvětlila prezidentská kancelář.

Podle sdělení ministerstva zdravotnictví z dnešního rána přibylo za posledních 24 hodin na Ukrajině 683 potvrzených případů nákazy koronavirem, čímž se celkový počet infikovaných od začátku epidemie v zemi zvýšil na 29.753. Z nich 870 doposud zemřelo.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusové dali v referendu Putinovi zelenou, může setrvat u moci

01.07.2020 21:04 Aktualizováno Po sečtení hlasů ze zhruba 80 procent volebních okrsků schválilo změny v ruské ústavě téměř 78…

Hrozba pro obyvatele Hongkongu. Čína porušila deklaraci z roku 1984, tvrdí…

01.07.2020 16:04 Nový bezpečnostní zákon pro Hongkong je ze strany Pekingu "zjevným a závažným narušením" čínsko…

V Rusku vrcholí referendum o změnách ústavy. Putin odhlasoval, roušku neměl

01.07.2020 12:57 Účast v referendu o změnách ruské ústavy, jež mohou umožnit prezidentovi Vladimiru Putinovi setrvat…

Zachrání si Turecko tvář? Systém S-400 může lukrativně prodat, tvrdí…

01.07.2020 12:00 NÁZOR - Dodatek k zákonu o rozpočtu ministerstva obrany Spojených států pro rok 2021, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy