Koronavirus už se celosvětově prokázal u více než 120 milionů lidí

Nákaza koronavirem se od začátku pandemie po celém světě prokázala už u více než 120 milionů lidí. Nejvíce pozitivních testů hlásí Spojené státy, Brazílie a Indie, vyplývá z dat Univerzity Johnse Hopkinse (JHU). Tempo výskytu nových případů nákazy oproti přelomu roku zpomalilo, odborníci však varují před novými a infekčnějšími variantami viru, které by podle nich mohly boj s nákazou ještě zkomplikovat i přes postupující očkování.

Ilustrační foto
doporučujeme

Posledních deset milionů pozitivních případů se objevilo za 25 dní, předchozích se přitom podařilo zaznamenat za 23 dní a těch před nimi za 15 dnů.

Zdaleka nejvíce výskytů nákazy ohlásily USA s necelými 29,5 milionu případů, za nimi je Brazílie s asi 11,5 milionu pozitivních nálezů a Indie, která jich má o zhruba 100.000 méně. Za nimi s odstupem následuje Rusko, které dosud zaznamenalo 4,35 milionu osob s koronavirem, podobně jako Británie a Francie. Asi o milion menší celkový počet nakažených má Itálie a Španělsko.

Jeden z nejvyšších počtů potvrzených případů vzhledem k počtu obyvatel má však Česká republika, která je v tomto ohledu nyní podle údajů serveru ourwordlindata.org celosvětově na třetím místě za Andorrou a Černou horou.

Po nákaze koronavirem zemřelo dosud 2,66 milionu lidí, nejvíce v USA, Brazílii a Mexiku. Pokud vezmeme v potaz počet obyvatel, hlásí nejvyšší počty zemřelých San Marino, ČR a Belgie.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stoltenberg vyzval Rusko k uklidnění situace na Ukrajině, Kyjev nechce…

13.04.2021 13:00 Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg dnes vyzval Rusko, aby přestalo…

Německá vláda souhlasí se závaznou protikoronavirovou brzdou

13.04.2021 12:23 Německá vláda se dnes dohodla na úpravě zákona o potírání infekčních chorob, která kancléřce Angele…

ONLINE: Počet úmrtí s covidem přesáhl 28.000, v pondělí přibylo 3843…

13.04.2021 12:22 Aktualizováno pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí,…

Británie nabídla možnost očkování všem nad 50 let

13.04.2021 11:17 V Británii dostali již všichni nad 50 let a všichni další lidé z prioritních skupin možnost nechat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama