Nových nákaz a úmrtí spojených s koronavirem podle WHO ubývá

Počet nových případů nákazy koronavirem ve světě klesl minulý týden o 16 procent. Snížil se rovněž počet nových úmrtí pacientů trpících nemocí, a to o deset procent. Uvedla to Světová zdravotnická organizace (WHO).

Tedros Adhanom Ghebreyesus
doporučujeme

Pozitivní trend se ovšem neprojevuje v Česku, které v současné době zaznamenává jedny z nejvyšších nárůstů případů infekce na světě na 100.000 obyvatel. Slovensko zase v posledních dnech registruje nejvíce úmrtí souvisejících s covidem na 100.000 obyvatel.

Celkově bylo minulý týden na celém světě odhaleno 2,7 milionu nových případů koronaviru a 81.000 úmrtí, informovala v úterý večer WHO. Pět ze šesti oblastí světa hlásí více než desetiprocentní pokles nových případů - v Africe a západním Pacifiku to bylo 20 procent, v Evropě 18 procent, v Americe 16 procent a v jihovýchodní Asii 13 procent. Jediná oblast, kde množství nových případů narostlo, je podle WHO východní Středomoří.

Šéf Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus v pondělí prohlásil, že počet nových případů ve světě klesl pátým týdnem v řadě. Oproti týdnu začínajícímu 4. lednem se snížil téměř o polovinu z tehdejších více než pěti milionů.

Podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se od začátku pandemie koronavirem ve světě nakazilo již téměř 110 milionů lidí a zemřelo více než 2,420.000. Podle statistiky zveřejněné deníkem The New York Times (NYT), která ukazuje počet nových případů nákazy na 100.000 obyvatel za poslední týden, je Česká republika po Černé Hoře druhou nejhůře postiženou zemí světa. Slovensko má celosvětově nejvíce nových úmrtí souvisejících s covidem na 100.000 obyvatel.

Špatnou zprávou je, že nová, podstatně nakažlivější mutace koronaviru, která se jako první objevila v Británii, byla zjištěna již v 94 zemích světa, píše list The Guardian. Rovněž velmi nakažlivá varianta koronaviru zjištěná poprvé v Jihoafrické republice se dál šíří - eviduje ji už 46 států. Takzvaná brazilská varianta je hlášena z 21 zemí světa.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zatím nerozhodly ohledně stažení svých vojáků z Afghánistánu

08.03.2021 10:51 Americká vláda zatím nerozhodla, zda do 1. května stáhne všechny své vojáky z Afghánistánu. Stažení…

V Itálii zatkli Alžířana kvůli útokům v Paříži

08.03.2021 09:49 V italském městě Bari zatkla policie muže, jehož podezírá, že v roce 2015 pomohl autorům…

Na útesech u Mauricia uvázla čínská loď se 130 tunami nafty

08.03.2021 09:34 Na korálových útesech u Mauricia uvázla čínská rybářská loď, která na palubě nemá žádné ryby, ale…

ONLINE: Počet těžkých případů nákazy vzrostl, Finsko a Maďarsko zpřísňují…

08.03.2021 09:23 Aktualizováno Německo dnes pokračuje v postupném uvolňování protikoronavirových opatření, otevřít se mohou s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama