Lidí s covidem ve středočeských nemocnicích zatím výrazně neubývá

V oslovených středočeských nemocnicích, například v Kladně, zatím výrazně neubývá ani hospitalizovaných s covidem, ani zdravotníků v pracovní neschopnosti. Tento týden pokračuje očkování zaměstnanců nemocnic proti covidu aplikací druhých dávek, zjistila ČTK.

Reklama

V kladenské nemocnici bylo k dnešku 70 pacientů, u kterých byla potvrzena nákaza koronavirem. "Z tohoto počtu je u dvanácti pacientů vyžadována hospitalizace na lůžkách intenzivní péče. Ve srovnání s minulým týdnem je průměrný počet hospitalizovaných covid-19 pozitivních pacientů zhruba stále stejný," informovala ČTK mluvčí nemocnice Hana Plačková.

V současnosti chybí v nemocnici, která má kolem 1200 zaměstnanců, kvůli pracovní neschopnosti zhruba 100 zdravotníků napříč všemi odděleními, což je stejně jako před dvěma týdny. "Všichni zdravotníci, kteří o očkování měli zájem a neprodělali onemocnění covid-19, jsou již očkovaní. Aplikace druhých dávek vakcíny již začala," dodala mluvčí.

Naopak v Mělníku počet hospitalizovaných velmi zvolna klesá na standardních i na intenzivních lůžkách. "Aktuálně se pohybujeme v rozmezí 20 až 25 pacientů s potvrzeným onemocněním covid-19 a do deseti dalších vyšetřovaných na covid-19 nákazu během jednoho dne," sdělila za nemocnici Petra Plutnarová.

V karanténě je kvůli kontaktu s covid pozitivním člověkem či z důvodu samotné pozitivity kolem 15 až 20 zdravotníků. "Naočkováni jsou všichni zdravotníci, kteří přichází do kontaktu s covid pozitivními pacienty a kteří projevili zájem, vždy s ohledem na již prodělané onemocnění," dodala Plutnarová. V mělnické nemocnici začala vakcinace 7. ledna, tento týden začne aplikace druhé dávky.

V rakovnické nemocnici ubylo pacientů nakažených koronavirem na standardním oddělení, nyní jich zde je 20, ale na jednotce intenzivní péče počet neklesá, dnes zde bylo sedm pacientů. Zhruba desetina zaměstnanců, kterých je celkem 500, je v pracovní neschopnosti.

"Počet proočkovaných pracovníků nemocnice nyní činí 290, první vakcínou. Druhá vakcína začne být aplikovaná po 21 dnech na konci tohoto týdne," uvedl ředitel nemocnice Tomáš Jedlička.

Témata:  nemocnice EuroZprávy.cz Koronavirus

Související

EU

Francie považuje vakcíny AstraZeneca a Johnson & Johnson za nezbytné

Vakcíny proti nemoci covid-19 od společností AstraZeneca a Johnson & Johnson jsou pro francouzskou očkovací kampaň "nepostradatelné", uvedlo dnes ministerstvo zdravotnictví. Pokud by se s nimi přestalo ve Francii očkovat, vláda by nesplnila dříve slíbené cíle o počtu naočkovaných lidí k určitému datu, napsala agentura AFP.

Ze společnosti

Tajemství staré bambitky 2: První záběry z natáčení pohádky!

Karaba je jenom jeden, kudla! Tak to vědí všichni věrní diváci pohádky Tajemství staré bambitky, která se stala před deseti lety hitem televizních Vánoc a od té doby je stálicí na obrazovkách České televize, která ji uvedla osmnáctkrát. Tajemství staré bambitky se vrátí ve volném pokračování tentokráte do kin.

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před hodinou

před hodinou

před hodinou

před 2 hodinami

Začíná se Superliga rozpadat v samém zárodku? V Británii píší, že Chelsea ze soutěže odstupuje

Na novou fotbalovou soutěž zvanou Superliga, kterou založilo dvanáct velkoklubů z Anglie, Itálie a Španělska, dostává hned den po oznámení jejího vzniku obrovskou trhlinu. Především na britských ostrovech mezi tamními fanoušky vyvolala zpráva o jejím založení obrovské vášně a ve středu večer to v londýnských ulicích naplno pocítil třeba Petr Čech, současný technický ředitel Chelsea a klubová legenda. 

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Moldavsko uvedlo, že nevydalo pas pro ruského agenta, píše Interfax

Kišiněv se dnes důrazně ohradil proti "zvěstem", že Moldavsko vydalo cestovní pas pro ruského občana Alexandra Petrova, píše ruská agentura Interfax. České úřady v sobotu vyhlásily pátrání po dvou ruských občanech, kteří se prokazovali pasy na jména Alexandr Petrov a Ruslan Boširov a posléze také cestovními doklady Moldavska a Tádžikistánu. 

před 2 hodinami

Francie považuje vakcíny AstraZeneca a Johnson & Johnson za nezbytné

Vakcíny proti nemoci covid-19 od společností AstraZeneca a Johnson & Johnson jsou pro francouzskou očkovací kampaň "nepostradatelné", uvedlo dnes ministerstvo zdravotnictví. Pokud by se s nimi přestalo ve Francii očkovat, vláda by nesplnila dříve slíbené cíle o počtu naočkovaných lidí k určitému datu, napsala agentura AFP.

před 3 hodinami

Biden se modlí za správný rozsudek v procesu s Chauvinem

Americký prezident Joe Biden dnes řekl, že se modlí za správný rozsudek v procesu s expolicistou Derekem Chauvinem, který čelí obvinění ze zabití a vraždy černocha George Floyda. Informovala o tom agentura Reuters. Spojené státy nyní bedlivě očekávají rozhodnutí poroty, která se dnes setkala k druhému dni jednání.

před 3 hodinami

Itálie na konci dubna chystá rozvolnění, umožní cesty mezi regiony

Italská vláda plánuje na příští pondělí rozvolnění protiepidemických opatření. Informovala o tom dnes agentura ANSA s odvoláním na výsledky jednání zdravotnického poradního orgánu kabinetu. Vláda chce uvolnit pravidla pro cesty mezi regiony či otevřít restaurace v regionech, kde je příznivější epidemická situace. 

před 3 hodinami

Volný má zaplatit pokutu za potyčku na plénu, potvrdila Sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih dnes potvrdila Sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90.800 korun.

před 3 hodinami

NATO se bude sporem Česka s Ruskem podrobněji zabývat ve čtvrtek

Severoatlantická aliance se chce ve čtvrtek podrobněji zabývat vyhroceným diplomatickým sporem mezi Českou republikou a Ruskem. ČTK to po dnešním jednání zástupců členských států NATO sdělil český velvyslanec při alianci Jakub Landovský, který dnes informoval ostatní země o důvodech vyhoštění 18 pracovníků ruské ambasády v Praze. 

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama