O antigenní samotestovací sady je v řetězcích velký zájem, do nabídky je zařadí další

O antigenní samotestovací sady je v řetězcích velký zájem. Jejich prodej dnes spustil Penny Market, který za první hodiny potvrdil vysokou poptávku. Kaufland je nabízí od minulého týdne a prodal jich několik desítek tisíc, přestože platí omezení jednoho testu na zákazníka a den. Globus zařadí samotestovací sady s odběrem z nosu do sortimentu na konci týdne. Zjistila to dnes ČTK od zástupců potravinářských sítí.

Reklama

Penny Market má ode dneška v nabídce tzv. lízátkové testy za 249 korun. "Ačkoliv je tento typ testu dražší než například testy z nosu či ze slin, není ke zjištění výsledku potřeba nepříjemná a komplikovaná manipulace s výtěrovou tyčinkou, slinami ani s reakční tekutinou," uvedl mluvčí společnosti Tomáš Kubík. Doplnil, že zájem ze strany zákazníků je od rána velký.

Kaufland od minulého týdne prodává antigenní testy testy Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test s odběrem z přední části nosu, jeden za 149,90 Kč. Dostupné jsou u pokladen a na informacích, zásob má řetězec podle své mluvčí Renaty Maierl i přes značnou poptávku dostatek. V nejbližší době plánuje podle ní Kaufland zavést do sortimentu i balení těchto testů po 25 kusech a také antigenní testy s detekcí ze slin. Přesný termín ale zatím společnost podle Maierl nemůže sdělit.

V hypermarketech Globus budou v závěru týdne v prodeji samotestovací antigenní sady s odběrem z nosu, v balení po 20 kusech. "V posledním týdnu března nabídneme antigenní testovací sady po jednom kusu i v balení po deseti kusech pro diagnostiku viru ze slin," řekla mluvčí společnosti Globus Lutfia Volfová.

Podnikatelé mohou samovyšetřovací testy koupit také v prodejnách Makro. K dispozici je test s odběrem z přední části nosu v balení po 25 kusech za 2899 korun.

Prodej antigenních samotestovacích sad plánuje v nejbližší době také Billa. Možnosti prověřuje dále například Albert.

Testy, které řetězce nabízejí, jsou na seznamu schválených výjimek ministerstva zdravotnictví. Pokud si tedy takový test koupí živnostník nebo firma, může na něj nárokovat 60 korun ze zdravotního pojištění. Příspěvek mohou čerpat maximálně na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně.

První kolo povinného testování musely do pátku dokončit firmy nad 250 zaměstnanců, podnikům od 50 do 249 pracovníků vyprší lhůta dnes. Malé firmy od deseti do 49 zaměstnanců musejí všechny pracovníky otestovat do 26. března.

Úřady a další veřejné instituce s 50 a více zaměstnanci musejí testování dokončit do středy. Vláda by podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) měla ve čtvrtek jednat o povinném testování v úřadech do 50 pracovníků. Ve všech odvětvích se musejí zaměstnanci, kteří docházejí do podniku, nechat testovat jednou za sedm dní.

Témata:  Obchody EuroZprávy.cz Koronavirus

Související

Světová zdravotnická organizace (WHO) Evropa

Proč vypukla pandemie? Svět ignoroval četná varování, zjistil panel WHO

NÁZOR - Proč koronavirová epidemie, která vypukla v čínském Wu-chanu, tak rychle přerostla v ničivou celosvětovou pandemii? Tuto otázku klade editorial serveru Washington Post. Prestižní deník v té souvislosti připomíná, že od poslední velké epidemie onemocnění SARS v roce 2003, která si vyžádala během šesti měsíců 774 obětí, bylo vydáno několik varování, abychom se připravili na mnohem horší pohromu.

Ze společnosti

Česko hlásí 1126 nově nakažených, očkování zpomalilo!

Česko hlásí 1126 nově nakažených, očkování zpomalilo!

Epidemie koronaviru v Česku dál pozvolna slábne. Testy v pondělí potvrdily 1126 případů nákazy, byl to nejnižší pondělní přírůstek od půlky loňského září. Tempo očkování ale proti minulému týdnu zpomalilo. Zdravotníci v pondělí podali 74.290 dávek vakcíny, což bylo o téměř 3000 méně než před týdnem. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 17 minutami

před 34 minutami

Tokio

Japonská ekonomika se kvůli koronaviru ve čtvrtletí vrátila k poklesu

Japonská ekonomika kvůli dopadu koronavirové pandemie na spotřebu na začátku roku klesla v celoročním přepočtu o 5,1 procenta. Vyplývá to z předběžné zprávy o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) za první čtvrtletí, kterou dnes zveřejnila japonská vláda. Pokles je větší, než se čekalo. V předchozích dvou kvartálech ekonomika rostla, v loňském závěrečném čtvrtletí přidala 11,7 procenta.

před 46 minutami

před hodinou

před hodinou

Pomůcky na ochranu dýchacích cest

Ode dneška nemusí sportovci či klienti kadeřnictví mít respirátory

Ode dneška už sportovci a lidé při cvičení nebo zákazníci kadeřnictví, holičství, kosmetických a masérských služeb či tatérů nemusí mít na sobě respirátory. Vyplývá to ze změny opatření ministerstva zdravotnictví o nošení ochrany dýchacích cest kvůli epidemii nemoci covid-19, kterou v pondělí schválila vláda.

před hodinou

Světová zdravotnická organizace (WHO)

Proč vypukla pandemie? Svět ignoroval četná varování, zjistil panel WHO

NÁZOR - Proč koronavirová epidemie, která vypukla v čínském Wu-chanu, tak rychle přerostla v ničivou celosvětovou pandemii? Tuto otázku klade editorial serveru Washington Post. Prestižní deník v té souvislosti připomíná, že od poslední velké epidemie onemocnění SARS v roce 2003, která si vyžádala během šesti měsíců 774 obětí, bylo vydáno několik varování, abychom se připravili na mnohem horší pohromu.

před hodinou

před 11 hodinami

Nemocnice v Gaze

Covid a ozbrojený konflikt. Přetížené nemocnice v Gaze jsou bojují na dvou frontách

Nemocnice v Gaze čelily přetížení kvůli pandemii ještě předtím, než začátkem minulého týdne propukly boje s Izraelem. Nyní ke koronavirovým pacientům přibyli zranění, píše agentura Reuters. "Ministerstvo zdravotnictví bojuje v Pásmu Gazy na dvou frontách - na koronavirové a na další, obtížnější, kde jsou zranění," uvedl Marván abú Sáda, primář chirurgického oddělení nemocnice aš-Šifá

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Andrés Manuel López Obrador

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů v Torreónu

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se dnes omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

před 11 hodinami

Očkování, ilustrační fotografie

USA rozešlou do zahraničí 80 milionů dávek vakcín, řekl Biden

Spojené státy navyšují na 80 milionů počet dávek proticovidových vakcín, které plánují do konce června přerozdělit do zahraničí. Oznámil to dnes americký prezident Joe Biden. Kromě již slíbených 60 milionů dávek přípravku od firmy AstraZeneca prý Washington vyčlení na export nejméně 20 milionů dávek vakcín, kterými se už v USA očkuje.

před 11 hodinami

Matt Hancock

Indická varianta koronaviru podle Británie očkované starší lidi nepostihuje

Podle prvních údajů jsou očkovaní starší lidé chráněni před obávanou variantou koronaviru odhalenou v Indii. Řekl to dnes podle agentury Reuters britský ministr zdravotnictví Matt Hancock. Právě četný výskyt takzvané indické mutace koronaviru v Británii vede k obavám, že země nebude moci zrušit zbývající protiepidemická omezení 21. června, jak je nyní plánováno.

před 12 hodinami

Benátky

Italské vládní strany se dohodly na zrušení zákazu nočního vycházení

Italské vládní strany se dnes dohodly na postupném rušení zákazu nočního vycházení. Informovala o tom agentura ANSA. Trvání zákazu, který má úplně zaniknout 21. června, rozdělovalo kabinet premiéra Maria Draghiho, jehož koalice zahrnuje pravicové i levicové strany. Díky zlepšující se epidemické situaci vláda v příštích týdnech umožní obnovu provozu ve vnitřních prostorech barů a restaurací či spuštění sjezdovek na ledovcích.

před 12 hodinami

Hraniční přechod s Rakouskem, ilustrační foto

Rakousko od středy nebude pro cestující z České republiky vyžadovat karanténu

Od středy se nemusí cestující z České republiky a mnoha dalších evropských zemí po příjezdu do Rakouska odebrat do karantény. Cestovatelé však u sebe musí mít doklad o očkování proti covidu-19, nebo negativní test či potvrzení o uzdravení z nemoci. V aktualizovaném nařízení o cestování však nadále platí velmi přísná pravidla pro osoby přijíždějící ze zemí silně zasažených obávanými variantami koronaviru, tedy z Brazílie, Indie a Jihoafrické republiky.

před 12 hodinami

Barma, ilustrační foto

USA, Británie a Kanada uvalily nové sankce proti barmské juntě

USA, Británie a Kanada dnes zavedly nové sankce proti barmské juntě, informuje agentura Reuters. Washington přidal na sankční seznam členy junty, která se v únoru po vojenském převratu postavila do čela asijské země a násilně potlačuje protesty, a několik dalších barmských představitelů. 

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama