Lepší umístění ve stíhačce vzaly Krčmářovi dvě minely, bodoval i junior Karlík

Stíhacími závody mužů i žen v sobotu pokračuje biatlonový Světový pohár v Novém Městě na Moravě. Jako první se tedy v sobotu představili muži včetně Ondřeje Moravce, pro kterého se jednalo o jeho poslední individuální závod v kariéře. Lepší z českých biatlinostů, kteří se tohoto závodu zúčastnili, ale byli jiní. Nejlépe se z Čechů umístil Michal Krčmář , jenž nakonec skončil na 13. místě. Mohl ale skončit daleko lépe nebýt dvou chyb na třetí střelecké položce. Radost z umístění na bodované příčce pak měl i junior Mikuláš Karlík, který dojel na 26. pozici. Moravec pak skončil dvaapadesátý. V závodě triumfoval Francouz Quentin Fillon Maillet, jenž tak navázal na své vítězství ve čtvrtečním sprintu.

Reklama

První dvě střelecké položky, které závodníci absolvovali vestoje, nejlépe ze startovního pole zvládla trojice Nor Lägreid, Ital Hofer a Francouz Jacquelin a nebylo tak proto divu, že právě tito biatlonisté byli k vidění průběžně v čele závodu. Jejich pronásledovateli byli norští bratři Boeovy, kteří na vedoucí skupinku v tu chvíli ztráceli dvanáct vteřin. Čistě vybílit obě dvě úvodní položky se podařilo i Krčmářovi a i proto se tak v polovině závodu ocital na desátém místě.

Po následující první střelbě vestoje už ale příliš mnoho radosti Michal Krčmář neměl. Běhrm této střely totiž hned dvakrát chyboval a musel tak následně na dvě trestná kola. V tu chvíli mu tak uniklo umístění v elitní desítce. „Nemyslím, že to bylo větrem, spíš jsem to nezvládnul, protože tam byla v té chvíli i běžecká krize. Na trati jsem se trápil sám se sebou," uvedl po závodě nejlepší z českých biatlonistů.

V závodě se však neztratil ani další český biatlonista, junior Mikuláš Karlík. Ten si totiž ve stíhačce dokázal vylepšit o osm míst své umístění ze čtvrtečního sprintu. Skončil tak tedy na 26. pozici. „Mrzí mě nerozvážnosti na druhé položce, kde jsem musel jít tři kola. Pak už jsem to asi lépe udělat nemohl," komentoval svůj výkon po závodě.

Řeč o medailistovi z nedávného mistrovství světa juniorů ztratil pak i sám trenér Ondřej Rybář. „Michala třetí položka odsunula z desítky, na kterou tady mohl dosáhnout. Za Mikuláše jsem rád. Zvládl perfektně střelbu vstoje. Ostatní kluci mohli být lepší, u Ondry Moravce to už bylo hlavně dojemné loučení," připomněl mimo jiné i poslední individuální závod kariéry v podání Ondřeje Moravce. K tomu se vyjádřil i sám Moravec. „Už mi pomalu dochází, že je opravdu konec. O výsledek nešlo. Bylo krásné, jak na mě kluci počkali v cíli, na závodech už se neuvidíme. Jen je mi smutno z toho, že u toho nejsou fanoušci."

Přestože Francouz Maillet, jenž do závodu odstartoval se startovním číslem 1, na obou úvodních střeleckých položkách vždy zaznamenal po jedné chybě, nakonec to byl on, kdo slavil triumf v tomto závodě. Pomohl k tomu nejen jeho rychlý běh na trati, ale především pak i bezchybná střelba na obou položkách vestoje.

Na to nedokázali zareagovat ani všichni norští sokové. Na druhém místě skončil Johannes Boe, jenž odstartoval z deváté pozice a díky této stíhačce se tak zase o něco přiblížil k zisku velkého křišřtálového glóbu, který by tak do jeho rukou mohl putovat opět po roce.

Světový pohár biatlonistů v Novém Městě na Moravě (13.3.2021):

Stíhací závod mužů na 12,5 km:

1. Fillon Maillet (Francie) 28:46,7 (2)
2. J. Boe (Norsko) +8,0 (2)
3. Jacquelin (Francie) +14,6 (1)
4. Lägreid (Norsko) +18,1 (2)
5. Hofer (Itálie) +23,4 (2)
6. T. Boe (Norsko) +25,8 (2)
7. Guigonnat (Francie) +43,4 (2)
8. Fak (Slovinsko) +1:05,1 (1)

...

13. Krčmář (ČR) +1:41,5 (2)
26. Karlík (ČR) +2:45,5 (3)
42. Štvrtecký (ČR) +3:50,9 (6)
52. Moravec (ČR) +4:20,4 (4)
56. Hornig (ČR) +5:18,9 (4)

Stav Světového poháru (po 23 z 26 závodů):

1. J. Boe (Norsko) 1011
2. Lägreid (Norsko) 986
3. Fillon Maillet (Francie) 872
4. T. Boe (Norsko) 855
5. Dale (Norsko) 809
6. Jacquelin (Francie) 776
7. Samuelsson (Švédsko) 757
8. Hofer (Itálie) 678

...

23. Krčmář (ČR) 328
37. Moravec (ČR) 149
69. Karlík (ČR) 22
74. Štvrtecký (ČR) 18
78. Žemlička (ČR) 17
86. Krupčík (ČR) 7

Témata:  EuroZprávy.cz Biatlon Michal Krčmář (biatlonista)

Související

NÁZORY

Zeman degradoval Babiše na vojína. Národ se ocitl ve stavu klinické demokratické smrti

KOMENTÁŘ – Je z něj oficiální sluha prezidenta země. Funkci premiéra státu si Andrej Babiš v současné době může tak maximálně psát na vizitku. V reálném politickém životě byl degradován na vojína. Šéf vlády zcela ztratil kompetence, nechal se hlavou státu Milošem Zemanem doslova zahnat do kouta. Díky strachu, jak moc bude ministerský předseda potřebovat po volbách podporu nejvyššího ústavního činitele, ztrácí soudnost a tupě poslouchá rozkazy z Hradu, byť jsou absurdní, jak z Havlových her. Odvolat prozápadního šéfa diplomacie, který dráždil proruské panstvo, a nemít za něj náhradu, je vrcholem zoufalství a trapnosti.
NÁZORY

Zaujmout děti knihou není lehké, vsadil jsem na tajemno. Příběhy podpoří autisty, říká Paur

ROZHOVOR - Vždy jej poutalo tajemno a při objevování české historie si často kladl otázku, proč se vlastně určitá událost odehrála. Proto se spisovatel Tomáš Paur rozhodl vytvořit knihu s titulem Když myši vylezou ze svých skrýší, která nejen pro děti mapuje zapomenuté příběhy staré Prahy, jež mají reálný základ ve starých pověstech českých. „V dnešní moderní době telefonů a sociálních sítí, není zrovna jednoduché najít námět na knihu, která by současné děti zaujala. A právě ilustrace od umělecké legendy Jiřího Srnce dělají knihu poutavou a tajemnou,“ říká o své prvotině v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Tomáš Paur, který částí z prodeje podporuje děti s poruchou autistického spektra.

Ze společnosti

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 7 hodinami

Biden nezvýší roční kvóty pro přijímání uprchlíků do USA stanovené Trumpem

Demokratický prezident USA Joe Biden se rozhodl nenavyšovat kvóty pro celkový počet uprchlíků, kterým Spojené státy povolí vstup do země v tomto fiskálním roce. Nyní platný limit 15.000 uprchlíků za rok, který je nejnižší v historii USA, stanovil jeho republikánský předchůdce Donald Trump jako součást své tvrdé protiimigrační politiky.

před 7 hodinami

Americké sankce vůči Rusku jsou spíše symbolické, tvrdí ekonomové

Nové americké sankce vůči Rusku jsou převážně symbolické a budou mít minimální dopady na finanční trhy a na hospodářské vyhlídky Ruska. Uvedli to dnes podle serveru CNBC ekonomové. Washington sankce oznámil ve čtvrtek. Označil je za odpověď na ruské vměšování do loňských amerických prezidentských voleb a na kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám.

před 7 hodinami

Británie doporučila těhotným ženám vakcíny Pfizer či Moderna

Británie doporučila těhotným ženám, aby při očkování proti covidu-19 volily vakcíny od firem Pfizer/BioNTech nebo Moderna, protože u nich existuje dostatečné množství dat o tom, že jsou během gravidity zcela bezpečné. S odkazem na britský výbor pro vakcinaci a imunizaci (JCVI) o tom dnes informovala agentura Reuters.

před 8 hodinami

Moskva vyhostí americké a polské diplomaty, vůči USA zváží další odvetné kroky

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě dnes zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

před 8 hodinami

Na Facebook se chystá hromadná žaloba kvůli úniku dat

Irská organizace Digital Rights Ireland (DRI) připravuje žalobu na americkou internetovou společnost Facebook kvůli rozsáhlému úniku osobních údajů uživatelů. Vyzývá dotčené uživatele z Evropské unie, aby se k této žalobě připojili. Informují o tom server BBC a list The Irish Times. Podle DRI by jednotliví uživatelé, kteří se k žalobě připojí, mohli v případě úspěchu získat odškodné v rozsahu od 300 do 12.000 eur (zhruba 7800 až 311.000 Kč).

před 9 hodinami

Počty žáků s pozitivním testem podle epidemiologa Smejkala zřejmě porostou

Počty žáků s pozitivním antigenním testem stoupnou, očekává epidemiolog Petr Smejkal, který vede Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES) při ministerstvu zdravotnictví. Současně upozornil, že použití antigenních testů ve školách je problematické a bylo by lepší provádět testování citlivější PCR metodou. Smejkal odhaduje, že by se studenti středních škol mohli vrátit do lavic v květnu, řekl dnes v rozhovoru na rádiu Frekvence 1.

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Koncert s testy neměl být podle Blatného začátkem rozvolnění

Pilotní koncerty v rámci projektu Cesta ze tmy neměly být podle bývalého ministra zdravotnictví Jana Blatného začátkem plošného rozvolňování a neměl se uplatňovat na všechny kulturní akce. Projekt Cesta ze tmy se připravoval již od prosince, přípravy se měnily podle aktuální epidemické situace. První koncert se měl konat v pražské Lucerně 23. dubna. Blatného nástupce Petr Arenberger ho ale dnes, pár dní před zahájením nepovolil. Podobné akce podle něj mohou začít kulturu otevírat, ne však ještě nyní.

před 10 hodinami

Věřitelé přivítali odmítnutí místní příslušnosti exekutorů

Zatímco věřitelé odmítnutí zavedení krajské místní příslušnosti exekutorů dolní komorou přivítali, neziskové organizace to považují za promarněnou příležitost. Opačný pohled mají i na částečné omezení zabavování movitých věcí, což podle věřitelů zhorší možnost vymožení dluhů. Vyplývá to z ohlasů na projednání novely exekučního řádu Poslaneckou sněmovnou. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

před 10 hodinami

Norsko umožní americké armádě využívat čtyři základny na svém území

Norsko podepsalo s USA dohodu regulující vojenskou aktivitu Spojených států na území skandinávské země. Američané podle ní mohou využívat tři norské letecké základny a jednu námořní, ale nebudou moci mít své vlastní, oznámila dnes podle agentury Reuters norská vláda. Dohodu, kterou připravila menšinová vláda premiérky Erny Solbergové, ještě musí ratifikovat norský parlament.

před 11 hodinami

Evropská komise kritizuje Irsko kvůli povinné hotelové karanténě

Evropské komisi se nelíbí irské nařízení o povinné hotelové karanténě pro cestovatele z rizikových zemí, mezi něž Dublin od tohoto týdne zařadil i pět členských zemí EU. V dopise adresovaném irské vládě EK naléhá, aby kabinet zvážil, zda jsou takto tvrdá opatření skutečně opodstatněná. Žádá také vysvětlení, proč se mezi rizikové státy dostaly vybrané unijní země, napsala dnes agentura Reuters.

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Washington: Švýcarsko a Vietnam s měnou nemanipulují, budou ale pod dohledem

Americké ministerstvo financí vyřadilo Švýcarsko a Vietnam ze seznamu zemí, které považuje za měnové manipulátory. Zrušilo tak rozhodnutí, které teprve v prosinci přijala administrativa tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Obě země, a rovněž Tchaj-wan, ale budou pod dohledem, protože nesplňují část kritérií. Ministerstvo to dnes uvedlo ve zprávě o makroekonomické a devizové politice hlavních obchodních partnerů, kterou vydává dvakrát do roka a kterou předkládá Kongresu. Švýcarská centrální banka v reakci uvedla, že s kurzem své měny nemanipuluje.

před 12 hodinami

Bývalý šéf slovenské policie Lučanský skutečně spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to dnes řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

před 12 hodinami

Návrat z Belgie se od pondělí zjednoduší, nebude mezi nejrizikovějšími státy

Belgie si na takzvané mapě cestovatele od pondělí polepší, už nebude mezi nejrizikovějšími zeměmi značenými tmavě červenou barvou. Posune se do červených. Do těch se po týdnu vrátí Dánsko, které tento týden patřilo mezi státy oranžové se střední mírou rizika nákazy koronavirem. Podmínky návratu se změní též pro Finsko, Irsko, Maltu a Island. Ministerstvo zdravotnictví o tom informovalo v dnešní tiskové zprávě.

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama