S firemními benefity je nespokojeno 35 procent Čechů

S firemními benefity je podle průzkumu společnosti Up Česká republika nespokojeno 35 procent Čechů. Největším nedostatkem je podle nich množství a skladba výhod, které dostávají nad rámec mzdy. Zhoršení situace v souvislosti s pandemií vnímá 18 procent zaměstnanců.

Reklama

V souvislosti s koronavirovou krizí kleslo podle 21 procent lidí jejich finanční ohodnocení, přesto si na výplatu nestěžuje 72 procent pracovníků. Vyplývá to z aktuálního průzkumu poskytovatele zaměstnaneckých benefitů Up ČR mezi 840 respondenty. Výsledky má ČTK k dispozici.

Mnoho běžných výhod nemohli zaměstnanci z důvodu vládních restrikcí a souvisejícím uzavřením kulturních a volnočasových zařízení čerpat. Postupně se ale nabídka přesunula do on-line prostředí. Místo papírových poukázek lidé využívají digitální karty nebo mobilní aplikace. Benefity mohou použít na on-line cvičení, internetové konzultace s psychologem, jazykové kurzy, dále třeba na nákup potravin nebo zdravotních pomůcek v e-shopech, uvedl generální ředitel Up ČR Stéphane Nicoletti. Doplnil, že zaměstnavatelé by složku výhod neměly zanedbávat, jen výplata podle něj spokojené pracovníky nezajistí.

Se mzdou či platem je podle průzkumu vyloženě spokojeno 45 procent zaměstnanců, průměrně spokojeno je 27 procent lidí. Zlepšení finančního ohodnocení v průběhu pandemie zaznamenalo devět procent pracovníků. Průměrná mzda v ČR podle Českého statistického úřadu ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku meziročně vzrostla o 6,5 procenta na 38.525 korun. Podle Nicolettiho jsou kromě růstu mezd příčinou spokojenosti i obavy z dalšího vývoje krize.

Lidé v průzkumu hodnotili i úroveň pracovního vybavení. Spokojeno s ním je 62 procent Čechů, za nedostatečné ho má 14 procent zaměstnanců. I v tomto ohledu ale měla pandemie negativní vliv a lidé si spíše pohoršili. "Ukázalo se, že nejde jen o zajištění notebooku, ale i o nevyhovující pracovní prostředí na home office, chybějící přestávky, nedostatečný klid na práci nebo špatné internetové připojení," dodal Nicoletti.

Témata:  firmy průzkumy EuroZprávy.cz

Související

Firmy, ilustrační foto BYZNYS

V dubnu přibyl po březnu nejvyšší počet firem za tři roky

 V ČR v dubnu přibylo 1701 společností, což je po letošním březnu nejvyšší počet za tři roky. Vzniklo 2741 nových firem, což je také po březnu nejvíce za tři roky. Zároveň zaniklo 1040 společností, o 228 méně než v březnu a zároveň nejméně od srpna 2018. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF, kterou má ČTK k dispozici.

Antigenní testování na koronavirus, ilustrační foto DOMÁCÍ

Testovat ve firmách by se mělo i po konci června, experti to doporučí vládě

Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) chce doporučit vládě pokračovat s testováním na covid-19 ve firmách i od 1. července dál. Týkat by se mělo lidí, kteří se vracejí z dovolené. V Otázkách Václava Moravce v České televizi se na tom dnes shodli hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal a viroložka Ruth Tachezy, kteří jsou členy MeSES. 

Ze společnosti

Eurovize 2021: První semifinále skončilo. Sledovali jsme ŽIVĚ!

Eurovize 2021: První semifinále skončilo. Sledovali jsme ŽIVĚ!

Fanoušci největší nesportovní události na světě se konečně dočkali. Po dvou letech se na obrazovky vrátila legendární soutěž Eurovision song contest známá českým příznivcům jako Eurovize. I letos má svého tuzemského zástupce, který se ale objeví až na druhém semifinálovém kole ve čtvrtek. Jak dopadlo to první?

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Uprchlíci, ilustrační foto

Španělsko a EU vyzvaly kvůli migrantům Maroko k přísnější ostraze hranice kolem Ceuty

Maroko dnes povolalo ke konzultacím svou velvyslankyni v Madridu. Země zároveň čelila výzvám představitelů Španělska a Evropské unie, aby lépe kontrolovala svou hranici u španělského města Ceuta, kam v posledních dvou dnech dorazily tisíce migrantů. Jejich příchod usnadnil přístup marocké policie, která polevila v ostraze hranice, uvedl dnes španělský tisk. Město navštívil premiér Pedro Sánchez, který slíbil rychlé obnovení pořádku.

před 6 hodinami

Josep Borrell

Borrell vyzval k příměří mezi Izraelem a Hamásem, prohlášení EU odmítlo Maďarsko

Ministři zahraničí zemí Evropské unie dnes vyzvali k okamžitému zastavení bojů mezi Izraelem a radikálním palestinským hnutím Hamás, které má umožnit ochranu civilistů a doručení humanitární pomoci. Neshodli se však na společném prohlášení požadujícím od Izraele "přiměřenou obranu" před útoky z Pásma Gazy. Po mimořádné videokonferenci se zástupci vlád to prohlásil šéf unijní diplomacie Josep Borrell, podle něhož společné komuniké nepodpořilo Maďarsko.

před 6 hodinami

Lidé se chrání před koronavirem, ilustrační foto

Epidemie v USA dál slábne, nakažených přibývá nejpomaleji od loňského června

Na konci března a v první polovině dubna vyvolával ve Spojených státech mírný nárůst v počtech nových infekcí koronavirem obavy ze "čtvrté vlny" epidemie. Od té doby ale růst americké statistiky nakažených stabilně zpomaluje a průměrný přírůstek z posledního týdne je nyní podle databáze listu The New York Times (NYT) na nejnižší hodnotě od 24. června loňského roku. Podobné je to s počty úmrtí, hospitalizací spojených s covidem-19 hlásí USA nejméně od nástupu první vlny nákazy.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Miloš Zeman

Zeman na konci roku možná navštíví Srbsko

Prezident Miloš Zeman by mohl na konci roku navštívit při otevření Českého domu v Bělehradě Srbsko. Po dnešním jednání na Pražském hradě to řekl srbský prezident Aleksandar Vučić. Představitelé obou států spolu mluvili o bilaterálních otázkách, ekonomické spolupráci nebo o pandemii.

před 7 hodinami

Barma, ilustrační foto

Po vojenském puči odešlo z Barmy do Indie přes 15.000 lidí

Od únorového vojenského puče odešlo z Barmy do Indie přes 15.000 lidí. Mezi uprchlíky jsou i bývalí členové barmského parlamentu, kterému armáda zabránila zasedat, informovala dnes agentura Reuters s odkazem na prohlášení indické vlády. Místní úřady očekávají, že vlna utečenců ještě zesílí kvůli bojům v barmských oblastech poblíž indické hranice. Tisíce lidí odešly i do dalšího sousedního státu - Thajska.

před 7 hodinami

Mateřská škola

Rozvolnění opatření pro kroužky umožní návrat do učeben a větší účast

Možnost setkávání dětí ve skupinách do deseti bez testů na covid-19 umožní od 24. května návrat kroužků z venkovních do vnitřních prostor. ČTK to dnes řekl předseda Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže (DDM) a ředitel DDM hlavního města Praha Libor Bezděk. Podle něj se dosud do kroužků prezenčně vrátilo do 60 procent zapsaných dětí. Naprostá většina aktivit se kvůli protikoronavirovým opatřením mohla konat jen venku. Očekává, že s návratem kroužků do budov účast poroste.

před 7 hodinami

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama