Na dovolenou s navigací: Výběr je veliký - zvolte vhodnou variantu

Praha - Chystáte se na dovolenou autem? V tom případě si s sebou vezměte také GPS navigaci. Někteří cestovatelé sice stále nedají dopustit na tištěné mapy, ale proč se vracet do minulosti, když nám moderní technologie cestování mohou velmi usnadnit.

Moderní technologie umožňují nechat se na cestách doslova vést. Pořídit si můžete samostatný přístroj GPS nebo se spolehnout na navigaci v mobilu. Nabídka trhu se poptávce velmi rychle přizpůsobila, a tak můžete tohoto pomocníka na cesty vybírat s přihlédnutím na různé parametry. K nejznámějším značkám patří TomTom, iGo, Garmin, Mio. Při výběru je třeba si uvědomit, co od autonavigace očekáváte a jak ji budete využívat.

Pokud se rozhodujete, zda si koupit GPS, nebo použít navigaci v telefonu, obě varianty mají výhody a nevýhody. Pro autonavigaci jasně hovoří funkčnost a komplexní řešení, které nijak nezasahuje do ostatních možností a nespotřebovává vám velké množství baterie na telefonu.

Autonavigaci si ale nelze vzít jen tak do kapsy na výlet nebo k orientaci v cizím městě, což umožňuje mobilní telefon, který můžete využít i v oblasti pěší turistiky a cykloturistiky.

Nejdůležitější funkcí zařízení je plánování nejvýhodnější trasy, ale za zmínku stojí i další funkce. Například hledání bodů zájmu, jako je nemocnice, čerpací stanice, restaurační zařízení atd. Pokud do navigace vložíte SIM kartu, bude moct komunikovat s GSM sítí a získávat data ze specializovaných serverů. Získáte tak podrobné informace o umístění policejních radarů, o počasí apod.

V posledních letech se s masivním rozšířením chytrých telefonů dostaly do popředí zájmu GPS, které fungují i bez připojení k internetu. Skvělým příkladem je veleúspěšný slovenský software Sygic, který se zařadil k nejvyužívanějším GPS na světě. Populární je také navigace Waze. S navigací v telefonu, kterou máte stále k dispozici, se jen tak neztratíte.

Související

Navigace

Kosmické počasí může ovlivnit i Zemi, vyřadí například navigaci, zjistili vědci

Vědci zjistili, že kosmické počasí může zapříčinit například výpadky navigací na Zemi. Pomalé kmitání takzvaného slunečního větru se podle nich šíří právě až k 100.000 kilometrů vzdálené Zemi, kde ovlivňuje její geomagnetické pole. Na mezinárodním výzkumu, který publikoval i časopis Nature Physics, se podílel také Jan Souček z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR (AV), uvedla dnes AV v tiskové zprávě.

Více souvisejících

Navigace cestování dovolená

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

Londýnský starosta Sadiq Khan

Londýn beze změny. Starostou metropole bude nadále Sadiq Khan

V čele Londýna bude nadále labourista Sadiq Khan, který byl v sobotu zvolen na rekordní třetí po sobě jdoucí funkční období. Podle agentur je jeho aktuální vítězství nad konzervativci o to důležitější, že Velkou Británii čekají za několik měsíců všeobecné volby. Labouristé v nich budou favority. 

Aktualizováno včera

včera

včera

Kim Čong-un

VIDEO: Diktátor Kim Čong-un se stal hvězdou TikToku s propagandistickou písní „Přátelský otec“

Severokorejská propagandistická píseň "Friendly Father" (Přátelský otec) oslavující Kim Čong-una zaznamenala obrovský úspěch na sociální platformě TikTok, kde získala miliony zhlédnutí. Tato píseň, která chválí komunistického diktátora Severní Koreje, si získala oblibu zejména mezi mladou generací Z, která ji sdílela a komentovala s obrovským nadšením. Jeden uživatel ji označil jako "to, co jsem potřeboval dneska slyšet", zatímco další se dokonce zeptal, zda je k dispozici na hudební platformě Spotify.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hasiči, ilustrační fotografie.

Požár v Tlumačově zaměstnal hasiče. Dva se zranili

Hasiči v sobotu zasahovali u požáru na autovrakovišti v Tlumačově na Zlínsku. Dva z nich se při zásahu, během kterého byl vyhlášen třetí stupeň poplachu, zranili. Zasahovalo celkem třináct hasičských jednotek, příčina je předmětem vyšetřování. 

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ústav pro studium totalitních režimů.

Kudrnův ÚSTR: Nákladné soudy, odborná ostrakizace, matení veřejnosti

Od nástupu Ladislava Kudrny do funkce ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) uplynuly dva roky. Letmé ohlédnutí za jeho dosavadním působením v čele uvedené instituce neskýtá příliš povzbudivý pohled. Pro politickou reprezentaci, která o směřování ústavu naneštěstí fakticky rozhoduje, by mělo jít o příležitost zamyslet se nad tím, zda je ve veřejném zájmu nadále podporovat management, který se krom banálních proklamací na adresu nedávné historie může pochlubit především sérií prohraných soudních sporů s ředitelovými kritiky a současnými i bývalými zaměstnanci.

včera

včera

Pekarová Adamová ocenila Tulejovu reakci. Fiala čeká na další návrh TOP 09

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) ocenila rozhodnutí Pavla Tuleji, který se v pátek vzdal nominace na ministra pro vědu, výzkum a inovace. Ve vládě měl nahradit končící ministryni Helenu Langšádlovou. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy