Krnáčová úřaduje. Hned zrušila výběrová řízení

Praha - Nové vedení Prahy zrušilo výběrové řízení na ředitele magistrátu a na místa dalších ředitelů odborů, které před říjnovými komunálními volbami vypsala TOP 09. ČTK to zjistila z dokumentů zveřejněných na úřední desce úřadu, pod nimiž je podepsána primátorka Adriana Krnáčová. Jde o pozice, které zastávají dočasně pověření šéfové, některé funkce jsou neobsazené.

"Splnila jsem to, co jsem deklarovala při nástupu do funkce primátorky, že vypíšu transparentní výběrové řízení na ředitele magistrátu," řekla ČTK Krnáčová. Ve čtvrtek o tom bude jednat rada. Úřad podle mluvčí Petry Hrubé zároveň vyhlásí výběrové řízení na ředitele odboru školství. Další funkce obsadí až po jmenování šéfa magistrátu, což by mělo být v průběhu ledna.Úřad o 2000 zaměstnancích vede zástupce ředitele Radovan Košťál, který je několik měsíců řízením magistrátu pouze pověřen. Kvůli tomu se před volbami snesla kritika na tehdy vládnoucí TOP 09. Před koncem funkčního období TOP 09 vypsala výběrové řízení na ředitele a sedm šéfů odborů s tím, že výběr bude na nové radě města.Košťál v lednu letošního roku nahradil Martina Trnku. Dlouholetý ředitel Trnka se funkce vzdal několik dní poté, co tehdejší primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) oznámil, že ho chce odvolat. Podle Hudečka pochybil, když podepsal zakázku za půl miliardy korun. Trnka, který na magistrátu působil bezmála 20 let, svůj odchod zdůvodnil nedůvěrou primátora a "opotřebením".ODS už dřív uvedla, že veškeré Košťálovy kroky ve funkci pověřeného ředitele jsou neplatné. Zvažovala podat trestní oznámení. TOP 09 ale tvrdila, že o nezákonnou situaci nejde. Zákon ji prý nijak neřeší. Proč Praha s vypsáním výběrového řízení tak dlouho váhala, není jasné.

Související

Adriana Krnáčová

Praha se zbaví "chytrých laviček" z dob Krnáčové, stály dva miliony

Pražský magistrát se zbaví desítky tzv. chytrých laviček, které byly instalovány za minulého vedení města pod vládou primátorky Adriany Krnáčové (ANO). Důvodem jsou vysoké náklady na provoz. Lavičky město bezplatně dá např. radnicím městských částí. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Město testovalo deset laviček a zaplatilo za ně téměř dva miliony korun.
Adriana Krnáčová

Babišovi věřila, pak ji zklamal. Krnáčová promluvila o angažmá v hnutí ANO

Bývalá primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová je patrně zklamaná. Původně byla přesvědčená, že ANO je protikorupčním hnutím. Vzápětí se ale setkala s tvrdou realitou. Jakmile odešla z vrcholné politiky, napsala knihu Zpupnost, s jejímž hlavním hrdinou sdílí fakt, že se nechali zlomit ke vstupu do politiky.

Více souvisejících

Adriana Krnáčová magistrát Praha

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 4 hodinami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy