Nemám na hlavě alobal a nemyslím, že za 11. zářím stáli ufoni, jenže... Huml rýpnu do vosího hnízda

Praha – Poslanec ČSSD Stanislav Huml je znám tím, že na svém profilu na Facebooku sdílí všemožné články z pochybných serverů – ať už jde o nejrůznější konspirační teorie, nebo dokonce videa zpochybňující holocaust. V rozhovoru pro Týden vysvětloval, proč to dělá. Řeč přišla i na kauzu kolem Petry Kvitové.

Huml před dvěma roky podal na Kvitovou udání, protože se přestěhovala do Monaka kvůli nižším daním. „Já podal podnět na tři ministerstva, jediný, kdo mi neodpověděl, byl ministr financí! Ministryně práce a sociálních věcí Marksová mi logicky řekla, že se jí to netýká. A na to třetí ministerstvo si teď už nevzpomenu. Já tu Kvitovou ale poslal hlavně ministru financí jako podnět a on dělá, jako že se ho netýká. Nevím, jak to skončilo," přiznal poslanec s tím, že už celou věc nechal plavat.

Svého rozhodnutí však nelituje. Zároveň poukazuje, že nejde jen o tuto tenistku, ale především o to, že Česku utíkají finance do daňových rájů. „Ono to fakt není jednoduché, přihlásit se do Monaka nebo jiného daňového ráje, tam musíte strávit nějaký čas. A pokud tam nejste, tak je to podvod. Třeba Němci se s tím vypořádat umějí. Zdaňují i lidi, kteří pracují v Bruselu. To my neumíme," vysvětlil s tím, že nikdy nenapsal, že je Kvitová špína – pouze prý sdílel článek, kde o ní tak psali.

„Já jsem tehdy sdílel velmi pravdivý článek. Pokud nejbohatší vrstva odejde do daňového ráje, nebude na policii, hasiče, důchodce, na cokoli. Kvitová tady po celou kariéru čerpala peníze a potom, když začala vydělávat, odešla do daňového ráje. Nenapsal jsem ale, že je špína. Jen jsem to sdílel s tím, že je to zajímavý názor. Já bych to slovo nepoužil. Nejsem takový, abych takhle příliš expresivně psal do veřejného prostoru. Ale nebylo to od věci," přiznává Huml.

Politik na svém profilu také sdílí některé zprávy, které bývají řazeny do škatulky „konspirační teorie". Jedna z nich se týkala třeba útoku z 11. září 2001. Podle něj však nejde o nic sprostého. „Úplně první teorie o 11. září hovořila o pádu "dvojčat" s tím, že to bylo jenom díky tomu požáru. Že se budovy prohnuly a pak se začaly skládat a padaly dolů. Jenže inženýři a architekti tuto teorii vyvrátili s tím, že by patra byla naskládaná jako palačinky, a to nebyla. Takže od té verze tehdy po nějakém roce a půl upustili," připomíná.

Kdo stojí za párem Dvojčat, prý neví – a kdyby to tušil, už dávno by to řekl. „Podívejte, já nejsem člověk, který má na hlavě alobal a tvrdí, že to byli ufoni. Rovněž si nemyslím, že ta letadla byly jen hologramy, jak se někde objevuje. Ale myslím, že zdaleka nebylo vše úplně vysvětleno a že i pozůstalí stále mají mnoho otázek. Asi to byli teroristi, o tom není sporu. Ale vyšetřovatelé nepřipustili k výslechu všechny svědky. Ani je nechtěli. A to, že nehledali výbušniny, je oficiální odpověď oficiálního vyšetřovatele," dodal Huml.

Související

Zdeněk Ondráček na Donbasu

Ondráček je ve všem nevinně? Komunista se dočkal nečekaného zastání

Ministr zahraničí Tomáš Petříček, premiér Andrej Babiš i zahraniční výbor Poslanecké sněmovny se distancovali od cesty komunisty Zdeňka Ondráčka do mezinárodně neuznávané Doněcké republice. Komunista, který se sešel s hlavou tamních separatistů ale trvá na tom, že šlo o soukromou návštěvu, kterou nemusí vysvětlovat. Přestože se na něj valí kritika, dočkal se i zastání.

Více souvisejících

Stanislav Huml

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Ruské ministerstvo obrany vystavuje zbraně a vojenskou techniku ​​zemí NATO, včetně tanků Leopard a M1 Abrams, ukořistěných ruskou armádou během války proti Ukrajině, ve Victory Park v Moskvě v Rusku. Expozice skládající se z více než 30 vzorků zbraní a vojenské techniky z produkce zemí jako USA, Německo, Anglie, Francie a Ukrajina byla otevřena návštěvníkům (1. května 2024).

Moskva se chlubí ukořistěnou západní vojenskou technikou ve válce na Ukrajině + VIDEO

Rusko v impozantním moskevském památníku s názvem Park vítězství odhalilo novou venkovní expozici, která však nemá nic společného s vítězstvím ve druhé světové válce, které se zde obvykle slaví. Pro veřejnost jsou zde vystavena vojenská vozidla a technika západních armád, která byla ukořistěna ruskou armádou ve válce na Ukrajině, kterou Rusko způsobilo. Tyto válečné trofeje slouží jako demonstrace síly a Rusko se rozhodlo je zde prezentovat veřejnosti.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Adrian Newey

Génius Newey končí v Red Bullu. Zamíří k Ferrari?

Dlouho se o tom spekulovalo, a nyní je to oficiální. Adrian Newey, technický ředitel Red Bull Racing, ukončí svou práci u rakouské stáje po skončení této sezóny. Potvrzení této zprávy přišlo od samotného týmu v jeho oficiálním prohlášení. Po 19 letech skončí Neweyho dlouholetá éra v týmu.

včera

Zahraniční vojáci se stali válečnými zajatci (POW) poté, co byli zajati Ukrajinou jako bojovníci v rámci ruských ozbrojených sil, účastní se tiskové konference organizované ukrajinskými představiteli v Kyjevě 15. března 2024.

Žoldáci z Nepálu ve velkém dezertují z ruské armády na Ukrajině

Podle informací serveru RBK-Ukrajina, který se odvolává na tiskovou zprávu Hlavního ředitelství zpravodajství, žoldáci z Nepálu, kteří přišli bojovat proti Ukrajině v řadách ruské armády, masově dezertují. Ruští velitelé zároveň hledají chatrné omluvy pro své vedení, vysvětlující tuto situaci.

včera

Andrej Babiš (ANO)

Boj proti Green Dealu i migraci. Hnutí ANO zahájilo předvolební kampaň

Při zahájení hlavní fáze kampaně ANO ve Zlíně uvedl předseda Andrej Babiš, že hlavními prioritami hnutí ve volbách do Evropského parlamentu jsou boj proti nelegální migraci, obrana suverenity a odpor proti Zelené dohodě, nazvané Green Deal. Hlavním heslem kampaně před červnovými volbami je "Česko pro tebe všecko".

včera

Svátek práce se slaví již 135 let. Jak se za tuto dobu proměňovala jeho podoba?

Na první květnový den připadá Svátek práce, který není jenom státním svátkem, ale i tím mezinárodním. Jeho historie sahá až do roku 1889, kdy byl jiný, než se prezentoval v dobách komunistického režimu. Povinné prvomájové průvody doprovázené budovatelskými slogany, oslavami pracovních úspěchů a stranickými představiteli na tribunách měly s původní myšlenkou svátku pramálo společného. 

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy