Komunista nešetří Zemana, ten by prý rád Sobotku zadupal do země

Praha - Vládní krize už sice skončila, ale komunistický poslanec Leo Luzar (KSČM) se rozhodl shrnout, co vlastně krize vyjevila na povrch. Jako základní poučení vidí, že prezident Miloš Zeman pochopil, že bez médií to bude mít komplikované.

"Všichni jsme v přímém přenosu svědky souboje miliardáře Andreje Babiše, pumpujícího miliony do zvýšení mediálního vlivu své strany ANO s ručením omezeným, aby zakryl své příjmy na úkor státu. Z druhé strany jsme svědky až dětinské pomstychtivosti hradního pána, který by nejraději zadupal do země vše oranžové s Bohuslavem Sobotkou v čele," napsal komunistický poslanec Leo Luzar k právě skončené vládní krizi.

"Bohužel, pod vlivem různých mediálních pastevců a Ovčáčků se Miloš Zeman snížil až k frašce s holí, jejíž negativní dopad nezachrání ani pečlivě připravené omilostnění asi nejznámějšího vězně po více než dvaceti letech, po desítkách soudních průzkumů a prověrek, spolu s peticemi fanoušků, páru knížek, televizních pořadů a jedním filmem," napsal Luzar ve své zprávě určené pro tisk. Miloš Zeman omilostnil Jiřího Kajínka minulý týden, přihlížely tomu desítky novinářů a "fanoušků". 

"Bohužel však žijeme v mediálním světě a i prezident již ví, že bez médií a hlavně jejich vlastníků, bude mít problémy. A tak brilantně vyvedl patetickou pohřební řeč za odvolaného nejlepšího ministra financí ve vesmíru (ve světě nám známém má tento titul již Miroslav Kalousek)," míní Luzar. Podle poslance se nyní dá očekávat, že jak šéf hnutí ANO Babiš, tak prezident Zeman teď budou koordinovat své kroky ve volební kampani. Babiš chce vyhrát podzimní sněmovní volby, Zeman ty prezidentské na počátku příštího roku.

"Vsadit na jistotu znamená sledovat konec premiérské kariéry pana Sobotky spolu s pádem ČSSD, která se pozdě probouzí ze spolupráce s KDU-ČSL, pro kterou obětovali církevní restituce, hlavní předvolební slib voličům," domnívá se Luzar.

Související

Andrej Babiš Komentář

Babišovo odborářské chucpe. O bundu nejde, mnohem horší je něco jiného

Víte, co je to chucpe? Jde o specifický druh drzosti, nestoudnosti či opovážlivosti, tento výraz je ještě silnější než nehoráznost. Dost často se tenhle princip ilustruje na příkladu „člověka souzeného pro vraždu svých rodičů, žádajícího soud o shovívavost, protože je sirotek.“ Jedné takové nehoráznosti jsme byli ve středu svědky.  

Více souvisejících

KSČM Leo Luzar (KSČM) Miloš Zeman Bohuslav Sobotka Andrej Babiš

Aktuálně se děje

před 50 minutami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Ebráhím Raísí

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Aktualizováno včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Atentát na Fica: Vyšetřuje se i teorie, že pachatel nebyl osamělým vlkem

Vyšetřovatelé se v případu středečního atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zabývají i možností, že pachatel Juraj C. nebyl osamělým vlkem, řekl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v neděli. Upozornil, že spolupachateli nebyli dva lidé z Handlové, jak se šířilo na sociálních sítích. 

Aktualizováno včera

Írán se obává o prezidenta Raísího. Prezidentský vrtulník havaroval

Nejasný je osud iránského prezidenta Ebráhíma Raísího po havárii jednoho ze tří vrtulníků v konvoji, který politika převážel. Íránská média zprvu podle světových agentur informovala o "tvrdém přistání". Úřady se strojem ztratily kontakt, probíhá rozsáhlé pátrání. Raisí má být v ohrožení života. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy