Stádo volů s koblihou v tlamě? Herec Tomáš Hanák se pustil do Babiše

Na včerejších demonstracích, kterých se zúčastnilo přibližně 120 tis. lidí vystoupila řada osobnosti. Populární herec Tomáš Hanák ve svém projevu zkritizoval vládu a zejména jeho předsedu Andreje Babiše.

Demonstrace namířené proti vládě Andreje Babiše se odehrávají pravidelně od konce dubna. Spustila je výměna v křesle ministra spravedlnosti, když Jana Kněžínka vystřídala Marie Benešová, která v minulosti bagatelizovala trestní stíhání premiéra Andreje Babiše.

Jedním z řečníků na demonstraci byl i herec Tomáš Hanák, který se k politice pravidelně vyjadřuje, a který svého času spolupracoval na nekorektním pořadu Česká soda.  „Nejlepší nakonec. Já jsem svůj text dramaticky zkrátil. Bylo řečeno tisíckrát, že je neuvěřitelné, kolik vás tady je. Myslím, že je to fantastické i proto, že snímky, fotky a zpravodajství z dnešního Václaváku naplněného hrstkou křiklounů, se v této chvíli už rozletěla do světa, a já z toho mám radost, že tyhle snímky uvidí třeba v Budapešti nebo ve Varšavě, ale třeba také v Hamburku, Berlíně, Paříži a v Barceloně. Já jsem fakt pyšnej,“ řekl v rámci svého projevu.

Jeho komentář nepostrádal typický humor. „Děláme naší zemi zatraceně dobrou reklamu. Dáváme jasně najevo, že nejsme stádo poslušných ovcí nebo volů s koblihou v tlamě, s rudou pandou na standartě nad Pražským hradem a s českou ministryní spravedlnosti, kterou by ovšem bylo lepší titulovat ministryně české spravedlnosti, té naší,“ uvedl.

Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář na demonstracích také zkritizoval předsedu vlády, v jehož svěřenském fondu je firma Agrofert. „Nebudeme dělat, že je normální, aby premiérem naší země zůstával člověk v takovém střetu zájmů, jehož osobní problémy poškozují celou zemi. Požadujeme demisi Andreje Babiše,“ uvedl Minář ze spolku, který se na organizaci akce podílí.

„Musíme vzkázat premiérovi, že veřejné rozpočty nejsou bankomatem pro jeho podnikání,“ sdělil na demonstraci David Ondráčka ředitel Transparency International.

Související

Ilustrační foto

Milion chvilek v akci. Protesty proti Babišovi budou v úterý po celém Česku

Protesty proti vládě a premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se v úterý uskuteční kromě Prahy také na dalších 145 místech v zemi. Pořádající spolek Milion chvilek to uvedl v dnešní tiskové zprávě. V Praze platí omezení na 500 účastníků, přestože kvůli restrikci počtu účastníků hromadných akcí chystá spolek správní žalobu.
Na Václavském náměstí se sešly desetitisíce lidí

Češi se sjíždějí na demonstraci. Z Brna vyjíždějí vlaky, autobusy i auta

Z Brna dnes podle místních aktivistů míří na demonstraci na pražskou Letnou nejméně 2000 lidí. Využijí vlaky, autobusy i auta. Několik desítek lidí vyrazilo například vlakem v 10:37 z brněnského dolního nádraží, postupně odjíždějí také demonstranti v autobusech od Janáčkova divadla. Očekávají klidný protest, v rozhovorech se zpravodajem ČTK kritizovali premiéra Andreje Babiše (ANO) i prezidenta Miloše Zemana a jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka. Dva autobusy vezou lidi na letenskou demonstraci z Ostravy.

Více souvisejících

demonstrace proti Babišovi (4. 6. 2019) Tomáš Hanák David Ondráčka Mikuláš Minář

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 5 hodinami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy