Věci veřejné povede Jiří Kohout. Jeho cílem bude boj s klientelismem

Hradec Králové - Předsedou Věcí veřejných na 17. konferenci Věcí veřejných 25.1 byl zvolen Jiří Kohout. Přerovský politik klade důraz na regionální původ strany, na poctivou práci lidí Věcí veřejných na komunální úrovni, kdy v posledních volbách bylo přes 300 zastupitelů v barvách strany.

Vít Bárta před časem rezignoval na funkci předsedy strany kvůli policejnímu vyšetřování, nechtěl svou kauzou stranu poškozovat. Bárta byl předsedou VV pouze vloni, a to od poloviny února téměř do konce listopadu. Kohout chce nyní stranu konsolidovat."Já se zatím vnímám spíš jako krizový manažer, který bude stranu spravovat, obnovovat reputaci v regionech, budeme muset těm lidem vrátit tu hrdost ve stranu, budeme se muset zbavit vnitřních skandálů, na můj vkus už pučů bylo dost," řekl nový předseda VV.Na komunální úrovni chce nový šéf bojovat s klientelistickým systémem, který sužuje kraje. Rád by otevřel komunikaci dovnitř strany a obnovil akademii pro komunální politiky. Dlouhodobě bude prosazovat přímou volbu starostů, což považuje za prioritu. Ve spolupráci s poslanci Věcí veřejných bude prosazovat programové priority strany, jako například zákon o NKÚ, omezování lichvy a hazardu a boj proti korupci.

Dalšími řadovými místopředsedy stali herečka a kostýmní výtvarnice Simona Chytrová, zastupitelka v Týnci nad Sázavou Alice Čečilová a manažer ze středních Čech Jan Ježovica.Věci veřejné už nejsou po předčasných volbách parlamentní stranou. Samostatně ani nekandidovali. Někteří členové strany šli do voleb společně s hnutím Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Uspěli tři včetně Olgy Havlové, kterou dnes delegáti volební konference zvolili první místopředsedkyní VV. Řadovými místopředsedy se stali předseda sněmovního branného výboru David Kádner a Miroslav Malchar.Podle Kohouta je cílem každé politické strany dostat se do Parlamentu, nicméně příští dva až čtyři roky to nebude priorita strany, respektive se Věcem veřejným neotevřou reálné možnosti uspět ve volbách. Bude úspěch, pokud získají důvěru čtyř procent voličů, dodal.

Související

Vít Bárta /VV/, předseda strany

Exministr Vít Bárta nedostane od státu odškodnění 20 milionů. Nárok je promlčený, řekl soud

Nejvyšší soud odmítl dovolání bývalého ministra dopravy Víta Bárty, který žádal od státu 20 milionů korun jako náhradu nemajetkové újmy za trestní stíhání. Bárta čelil obžalobě z toho, že dal úplatek dvěma stranickým kolegům, justice mu však vinu neprokázala. O nároku bývalého šéfa strany Věci veřejné rozhodl pražský soud loni pravomocně tak, že je promlčený.

Více souvisejících

Věci veřejné Jiří Kohout (VV)

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Ebráhím Raísí

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Aktualizováno včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Atentát na Fica: Vyšetřuje se i teorie, že pachatel nebyl osamělým vlkem

Vyšetřovatelé se v případu středečního atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zabývají i možností, že pachatel Juraj C. nebyl osamělým vlkem, řekl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v neděli. Upozornil, že spolupachateli nebyli dva lidé z Handlové, jak se šířilo na sociálních sítích. 

Aktualizováno včera

Ebráhím Raísí

Írán se obává o prezidenta Raísího. Prezidentský vrtulník havaroval

Nejasný je osud iránského prezidenta Ebráhíma Raísího po havárii jednoho ze tří vrtulníků v konvoji, který politika převážel. Íránská média zprvu podle světových agentur informovala o "tvrdém přistání". Úřady se strojem ztratily kontakt, probíhá rozsáhlé pátrání. Raisí má být v ohrožení života. 

včera

RECENZE: Nesoudný produkt Společně sami se neměl dostat do kin

Stává se už jen velmi málo, aby se do českých kin dostal film, jehož kvality jsou k samotnému promítání zkrátka nedostačující. Řemeslnou neschopností počínaje, zcela otupujícím dějem a neexistující pointou konče. Většina těchto projektů je navázaná na jména Evy Toulové a Tomáše Magnuska. Novinka Společně sami do této kategorie bohužel spadá.

Zdroj: Martin Pleštil

Další zprávy