Rittig se rozjel. Schytal to Randák, Američané i Zaorálek. Šlachta s Foglarem se prý nedoplatí

Praha - Známý podnikatel a lobbista Ivo Rittig svým příznivcům na sociální síti Twitter během několika posledních dní opět přednesl několik komentářů stylem jemu vlastním. Schytali to od něj státní zástupci i Američané.

Chystaný návrh zákona o státním zastupitelství, který v listopadu představila ministryně spravedlnosti Helena Válková, čelí kritice ze strany státních zástupců. Proti novele se ohradil i nejvyšší žalobce Pavel Zeman, který poslal ministryni Válkové devětadvacetistránkový dopis s výčtem 44 kritických připomínek. K tomu Rittig posměšně dodal: "Ptal se někdy někdo řidičů, kolik mají připomínek k silničním předpisům?"

44 připomínek žalobců k zákonu o SZ ... Ptal se někdy někdo řidičů, kolik mají připomínek k silničním předpisům?

— Ivo Rittig (@RittigIvo) 13. Prosinec 2014

Lobbista si také všiml zprávy, o členu správní rady Nadačního fondu proti korupci Karlu Randákovi, který vyzval ministerstvo spravedlnosti, aby vymáhalo po policii náhradu škody v případu jeho neoprávněného trestního stíhání. Obžaloba Randáka vinila z neoprávněného nakládání s osobními údaji, soudy ale rozhodly o tom, že vynesení informací o nadstandardně vysokých odměnách z úřadu vlády do médií nebylo trestným činem. Randák se proto rozhodl požadovat po státu náhradu hotových výdajů a vyzval ministerstvo, aby vymáhalo úhradu od konkrétních osob, které se podílely na vydání rozhodnutí. Rittig při této události nezapomněl na osobu ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty a dodal: "No to má Randák výbornej nápad. To se za mě Šlachta s Foglarem nedoplatěj."

No to má Randák výbornej nápad. To se za mě Šlachta s Foglarem nedoplatěj ... http://t.co/9r19bpCLcO

— Ivo Rittig (@RittigIvo) 14. Prosinec 2014

Lobbista zabrousil i do zahraničí a všiml si, že zatímco je Ukrajina na pokraji státního bankrotu, Kyjev se Bruselem pře o správnou strategii vůči Moskvě. "Američané budou mít v kyjevské "loutkové vládě" rozhodující slovo, zatímco Evropané budou moci platit?" ptá se Michael Brückner v komentáři pro německý informační web Kopp Online, kterého cituje server Týden. K tomu Rittig dodává: "Ministři Američani... Ještě to půjde chvíli takhle dál a můžou za poslední prachy na Ukrajině uspořádat pohřeb EU ..."

Ministři Američani... Ještě to půjde chvíli takhle dál a můžou za poslední prachy na Ukrajině uspořádat pohřeb EU ... http://t.co/bm1BBGMghq

— Ivo Rittig (@RittigIvo) 16. Prosinec 2014

Následně se Rittig zaradoval nad dnešním verdiktem odvolacího senát uVrchního soudu v Praze, který rozhodnul, že se ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) musí omluvit lobbistovi Ivu Rittigovi za to, že jej veřejně spojil s majetkem zabaveným policií při razii v kauze Jany Nagyové. Podle Rittiga je to "inspirace pro všechny, co si nechtějí nechat líbit lži."

Omluvu od @ZaoralekL dám samozřejmě na twitter, až dorazí. Jako inspiraci pro všechny, co si nechtějí nechat líbit lži ...

— Ivo Rittig (@RittigIvo) 16. Prosinec 2014

Následně se Rittig pozastavuje nad postupem policie. "Policajti právníkům v šest ráno zabavili věci, aby se na to pak vykašlali. Prej špatný zákony. A proč tam teda lezli? Přátelská návštěva?" ptá se.

Policajti právníkům v šest ráno zabavili věci, aby se na to pak vykašlali. Prej špatný zákony. A proč tam teda lezli? Přátelská návštěva?

— Ivo Rittig (@RittigIvo) 16. Prosinec 2014

Související

Ivo Rittig

V Pandora Papers se objevil i bývalý politik ČSSD Benda či lobbista Rittig

V projektu Pandora Papers se podle zjištění webu Investigace.cz objevila také jména bývalého teplického politika ČSSD Petra Bendy, lobbisty Ivo Rittiga a někdejšího ředitele televize Prima a pražského dopravního podniku Martina Dvořáka. Jsou údajně zapojeni do případu, ve kterém si dvě panamské firmy poslaly pět milionů v českých korunách. Jedna z firem byla podle dokumentů spojená s Bendou, spoluvlastníky druhé byli Rittig s Dvořákem.

Více souvisejících

Ivo Rittig Lubomír Zaorálek Karel Randák

Aktuálně se děje

před 12 minutami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 1 hodinou

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Ebráhím Raísí

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Aktualizováno včera

Atentát na Fica: Vyšetřuje se i teorie, že pachatel nebyl osamělým vlkem

Vyšetřovatelé se v případu středečního atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zabývají i možností, že pachatel Juraj C. nebyl osamělým vlkem, řekl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v neděli. Upozornil, že spolupachateli nebyli dva lidé z Handlové, jak se šířilo na sociálních sítích. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy