Ztracená Míša: Otakar S. chtěl spáchat sebevraždu jen pět dní po zmizení holčičky

Praha - Stal se Otakar S. skutečně obětí policejního a mediálního tlaku, nebo měl s případem ztracené dvanáctileté Míši něco společného? To je otázka, která zajímá snad každého. Televize Prima zjistila, že se o sebevraždu pokusil už jednou a to jen pár dní po záhadném zmizení dívky.

Otakara S. údajně policisté prověřovali jako hlavního podezřelého ze zmizení Michaely Muzikářové. Několikrát byl u výslechu, na otázky měl odpovídat i na detektoru lži. Pak ale nastal zásadní zvrat v celém případu. Otakara S. objevili mrtvého. Výsledky pitvy teď potvrdily to, o čem se od začátku mluvilo. 

„Z dosavadního šetření a z předběžného výsledku nařízené soudní pitvy, nebylo zjištěno cizí zavinění,“ řekla Markéta Fialová, mluvčí Policie ČR, Plzeň – venkov. 

Mluvili jsme se známou, která tvrdí, že by to rozhodně neudělal. 

„Tak jako, když vidíte na facebooku, co tam do něj šijou a různě, co se píše na facebooku, já bych si třeba taky šla hodit mašli,“ píše na facebooku syna Otakara S. jedna známá. 

Podle toho, co se televizi Prima podařilo zjistit, měl Otakar S. sebevražedné sklony už pár dní po tom, co se Míša ztratila. Zajímavé je, že sms zprávy o tom, že se chce zabít, psal z odlehlého místa na trase mezi Plzeňským a Ústeckým krajem.

„Mohu potvrdit, že 16. ledna jsme vyjížděli na severní Plzeňsko, kde vámi zmiňovaný muž měl psychické problémy,“ řekl televizi Prima Martin Brejcha, mluvčí plzeňských záchranářů.

Psali jsme: Ztracená Míša: Výpověď bývalé manželky Otakara Policie šetří úmrtí partnera matky pohřešované školačky Po školačce z Ústí pátrají i dobrovolníci. Policie o nich neví  

V těchto místech lokalizovali záchranáři Otakarův telefon po tom, co volal na tísňovou linku 112. Když sem policisté a záchranáři přijeli, už tu nebyl.

Nakonec ho našli spát v autě o několik kilometrů dál. Policistům nadýchal osm desetin promile. Otakar S. chtěl spáchat sebevraždu jen pět dní po zmizení dvanáctileté Míši. Tedy v době, kdy ho policisté prověřovali, stejně jako další okruh rodinných příslušníků a známých, žádný mediální tlak ale v tu dobu na Otakara S. vyvíjen nebyl. Proč tedy měl myšlenky na sebevraždu? Podle bývalého elitního kriminalisty za tím mohlo stát svědomí.

„Potom to může samozřejmě naznačovat, že s tím zmizením má něco společného. Znova opakuji, že to více méně zvýrazňuje, nebo potvrzuje určitou verzi, kterou policie určitě má, kterou prověřuje,“ řekl Josef Doucha, bývalý elitní kriminalista.

Zároveň ale mohl mít pouze psychické problémy a v ten den nenašel odvahu spáchat sebevraždu. Proč si ale vybral odlehlé místo mezi Ústím a Plzní. Navíc takové, které působí jako ideální místo ke schování něčeho, nebo někoho, když nechcete, aby byl objeven? 

Místo, kde chtěl údajně spáchat sebevraždu, jsme dnes prohledali v okruhu zhruba čtyř kilometrů. Je tu mnoho zasypaných roklí a jak vidíte za mnou, i vojenské bunkry. Nalezení případných stop ale komplikuje čerstvě napadaný sníh.

Místo, kde Otakar S. chtěl poprvé spáchat sebevraždu je pro policisty bezpochyby další stopou, kterou musí prověřit a dá se předpokládat, že už tam i pátrali. Nejspíš se sem znovu vrátí, ale až ve chvíli, kdy roztaje sníh. Právě pod ním se může ukrývat děsivé tajemství, kvůli kterému si možná Otakar S. sáhl na život. 

Související

policie

Policisté pátrají po 15leté dívce, je v rizikovém těhotenství

Policisté vyhlásili pátrání po pohřešované patnáctileté Kateřině Rehovičové rozené Mikové, která odešla z Fakultní nemocnice v Olomouci v rizikovém stupni těhotenství. Podle policie může být v ohrožení života. Dívka by se moha pohybovat se svým přítelem na Přerovsku nebo Prostějovsku, kde má trvalé bydliště.

Více souvisejících

pohřešovaná Michaela Patricie Muzikářová krimi

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 5 hodinami

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy