Zemana volí tupé stádo? Je to nemocný sprosťák a alkoholik, na Hrad už nepatří, tvrdí John Bok

Praha - Řada lidí už teď propadá pesimismu a domnívá se, že stávající prezident Miloš Zeman svůj post v lednové volbě obhájí, tvrdí politický aktivista John Bok. Vyhraje, pokud my budeme malověrní a pokud připustíme, aby tupé stádo odevzdalo více hlasů než my, kteří víme, že ten nemocný člověk nepatří na Hrad ani do funkce prezidenta, tvrdí.

Boka překvapuje, jaké nálady kvůli volbě prezidenta mezi Čechy panují. „Jen mi řekněte, proč tolik inteligentní a soudných lidí propadá pesimismu a pochybnostem, tedy de facto přesvědčení, že Zeman opět vyhraje. Vyhraje, pokud my budeme malověrní a pokud připustíme, aby tupé stádo odevzdalo více hlasů než my, kteří víme, že ten nemocný člověk nejenže nepatří na Hrad ale ani do funkce, kterou si nechutným způsobem užívá a zneužívá ji," myslí si. 

Poukazuje na čísla z volby minulé. „Při první přímé volbě vyhrál díky tomu, že 42 % voličů z 8,5 milionů jedinců nešlo volit, tedy skoro o o 15 % víc, než těch, kteří volili Zemana. O jaké nadpoloviční většině všichni ti novináři, politici či zemanovi agitátoři vlastně hovoří. Jedná se o víc jak 3 miliony hlasů, které z různých důvodů nešli k volbám, neboť jím nevyhovoval v druhém kole ani jeden,“ zdůrazňuje politický aktivista.

I lidé, kteří pro Zemana dříve hlasovali, ale podle něj museli změnit časem názor. „Po té dlouholeté a urážlivé frašce sprosťáka a alkoholika Zemana na prezidenta, muselo mnohým z nich dojít, že si to museli začít díky svému postoji, ne li lhostejnosti, když nešli volit a že tuto skutečnost už zažít nechtějí a nemusí, když půjdou odevzdat svůj hlas zdravému rozumu. Obzvláště v situaci,když proti uzurpaci moci ANO bude na hradě nutné mít silného, inteligentního, sebevědomého, nepartajního a odpovědného prezidenta, jimž Zeman nikdy nebyl a být ani kvůli svému charakteru nemůže.

K urnám tak podle něj letos určitě půjdou ti, co už před lety odevzdali své hlasy - ať už Zemanovi, nebo Karlu Schwarzenbergovi. „Takže + -, to bude zase něco přes 50 % voličů. Z těch zbývajících necelých 50 % půjde tentokrát po tom masakru Zemanova 'vládnutí' určitě nemálo těch, kteří si mysleli, že se jich to netýká a ti v závěru rozhodnou, kdo bude prezidentem a já věřím, že tentokrát to Zeman nebude,“ vypočítává Bok na sociálních sítích.

„Pokud by s přeci jen stalo a lidé by se opět zachovali ignorantský, budu jen rád, že mi je kolik mi je a budu jen věřit, že moje děti, ale hlavně vnoučata to jednou změní. Opatrujte se a nebuďte malomyslní, neboť malomyslnost je tím, co vede k naší porážce,“ dodal aktivista.

Bok listopadu a prosinci 1989 vedl ochranku Václava Havla. Po Sametové revoluci tři roky pracoval v Úřadu pro ochranu ústavy a demokracie a FBIS. Je předsedou a zakladatelem Spolku Šalamoun, který založil roku 1994 se spisovatelkou Lenkou Procházkovou a který se angažuje v případech, kdy je podezření na chybné vyšetřování nebo rozhodování soudní moci. Byl též neplaceným členem Výboru proti mučení a jinému nelidskému zacházení při Radě vlády pro lidská práva a neplaceným členem poradního sboru generálního ředitele Vězeňské služby ČR.

Související

Vláda ČR

Vláda vyhověla "hladovkářům". Na žádost Gruntoráda odvolala usnesení k Chartě 77

Vláda přistoupila na žádost disidenta Jiřího Gruntoráda a dnes hlasováním na dálku zrušila své usnesení, kterým se loni v lednu přihlásila k tradicím Charty 77 o lidská práva a demokracii. Úřad vlády v tiskové zprávě zdůraznil, že to neznamená, že by kabinet opustil závazek Charty. Protestní hladovku před Úřadem vlády drží kromě Gruntoráda i John Bok, jejich akce ale může po tomto kroku vlády skočit.

Více souvisejících

John Bok Miloš Zeman prezident čr prezidentské volby 2018

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izrael: Neslýchané. Zatykač na Netanjahua povzbudí teroristy po celém světě

Rozhodnutí hlavního prokurátora Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karima Khana požádat o vydání zatykačů na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a ministra obrany Joava Galanta je neslýchané a povzbudí teroristy po celém světě. Prohlásil to v pondělí izraelský prezident Jicchak Herzog. Rozhodnutí odsoudil i izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac, uvedla agentura Reuters.

před 1 hodinou

Martin Exner

V Česku se dvacet let o euru lže. Odpůrci v čele s Klausem s ním veřejnost straší, říká poslanec Exner

Přijetí či nepřijeti eura je v Česku velmi ožehavé téma, které rozděluje společnost. Na začátku roku rozvířil všeobecnou debatu o přijetí sám prezident ČR Petr Pavel, díky tomu, se toto téma opět stalo diskutovatelným. Část ekonomů se stále euru brání, politická populace není jednotná, opozice je zásadně proti a ve vládní koalici nepanuje jednotný názor. Kdo však má jasno, jsou české firmy, těm by jednotná evropská měna prospěla. Tam, kde se platí eurem, tam je s touto měnou spokojenost, na Slovensku panuje obrovská podpora společné měně, avšak Česká republika je jako tradičně opatrná, společnost je proti a politici nemají odvahu a chuť jím proti jejich názoru. O euru jsme si povídali s poslancem za STAN Martinem Exnerem, místopředsedou výboru pro bezpečnost. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Petr Pavel

Pavel tlačí na přijetí eura. Stejně podle něj nemáme na výběr

Prezident Petr Pavel na konferenci ReVize Česka zdůraznil klíčový argument pro přijetí eura – charakter české ekonomiky, která je výrazně exportní a většinu své produkce uplatňuje v eurozóně. Podle Pavla je ekonomická budoucnost a prosperita České republiky výrazně provázána s eurozónou.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Írán, ilustrační foto

Kdo povede Írán po smrti Raísího? Země se chystá na předčasné volby

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vzdal hold prezidentu Ebráhimu Raísímu, který v neděli zahynul při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu. Na svém webu o tom informovala televize Al-Džazíra, která dodala, že Raísího pozůstatky převážejí do města Tabríz - metropole provincie Východní Ázerbájdžán. Zatím není jasné, kdy a kde bude Raísí pohřben.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Ebráhím Raísí

Nadaný student čelící obvinění z porušování lidských práv. Kdo byl íránský prezident Ebráhím Raísí?

Ebráhím Raísí byl íránský politik a duchovní, který od srpna 2021 zastával funkci prezidenta Íránu. Narodil se 14. prosince 1960 v Mašhadu, druhém největším městě Íránu a důležitém náboženském centru. Byl členem konzervativního křídla íránské politiky a dlouholetým příslušníkem Revolučních gard, což mu poskytlo značný vliv v politických a vojenských kruzích.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Aktualizováno včera

Atentát na Fica: Vyšetřuje se i teorie, že pachatel nebyl osamělým vlkem

Vyšetřovatelé se v případu středečního atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zabývají i možností, že pachatel Juraj C. nebyl osamělým vlkem, řekl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v neděli. Upozornil, že spolupachateli nebyli dva lidé z Handlové, jak se šířilo na sociálních sítích. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy